czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 lipca 2018
  • wyświetleń: 2072

Policjanci walczą o podwyżki. Pouczenia zamiast mandatów

Dziś policjanci w całym kraju rozpoczęli akcję protestacyjną, pod którą w wewnętrznym referendum podpisało się blisko 30 tysięcy mundurowych. NSZZ policji apeluje, aby wobec sprawców wykroczeń nie stosować mandatów, tylko pouczenia.

Reklama

Policja, radiowóz
Policjanci walczą o podwyżki. Pouczenia zamiast mandatów · fot. KMP Bielsko-Biała


- Przyczyną naszego sprzeciwu są względy ekonomiczne i wbrew insynuacjom, jest to protest całkowicie apolityczny. Protest nie jest wymierzony we władze ani w naszych przełożonych. Celem protestu jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na dramatycznie pogarszającą się sytuację materialną funkcjonariuszy i braki w obsadzie kadrowej skutkujące przeciążeniem obowiązkami pozostających w służbie policjantów - czytamy w oświadczeniu, które 9 lipca wydał Komitet Protestacyjny NSZZ Policjantów.

Organizatorzy akcji protestacyjej apelują do swoich kolegów, aby podejmując interwencję wobec sprawców wykroczeń, korzystać zgodnie z prawem z możliwości wynikających z art. 41 kodeksu wykroczeń i wobec ich sprawców stosować, w możliwie jak najszerszym zakresie środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia.

- Nie zgadzamy się na trwające od wielu lat, lekceważenie naszego zaangażowania i poświęcenia służbie innym. Domagamy się prawa do godnego życia i zapewnienia przyszłości dla naszych rodzin i najbliższych. Uważamy, że za naszą służbę, należą się nam godziwe warunki jej pełnienia i wynagrodzenia.
Apelujemy do Was, abyście w swojej codziennej służbie, zgodnie z rotą ślubowania, przede wszystkim skupili się na zatrzymywaniu przestępców i niesieniu pomocy. Twórzmy wszyscy razem Policję, w której będziemy chcieli służyć. Sprawną i skuteczną, opiekuńczą i pomocną wobec słabszych i pokrzywdzonych
- czytamy w apelu Komitetu Protestacyjnego NSZZ Policjantów.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.