czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 lipca 2018
  • wyświetleń: 3900

Mieszkańcy osiedla Północ chcą sygnalizacji świetlnej na przejściu

Pod koniec czerwca grupa rodziców dzieci uczęszczających do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Czechowiach-Dziedzicach wraz z mieszkańcami osiedla Północ zwróciła się do starosty bielskiego z wnioskiem o montaż sygnalizatorów świetlnych na przejściu dla pieszych przy ulicy Szkolnej.

Reklama

szkolna, przejście
Przejście dla pieszych przez ulicę Szkolną · fot. google.com


Konkretnie chodzi o przejście dla pieszych na wysokości Domu Handlowego "Dziedzic". Przejście prowadzi w kierunku Parku Północ i pobliskiej szkoły. Wnioskodawcy proszą o zamontowanie sygnalizacji świetlnej uruchamianej na żądanie.

- Prośbą swą motywujemy troską o zdrowie i życie swoich dzieci oraz członków lokalnej społeczności, codziennie pokonujących ruchliwą ulicę Szkolną. Uważamy, że jest to rozwiązanie niezbędne do podniesienia bezpieczeństwa pieszych użytkowników na w/w ulicy. W pobliżu tego przejścia znajduje się parking usytuowany na łuku ulicy, a samochody tam parkujące w znacznym stopniu ograniczają widoczność - poinformowali mieszkańcy.

Starostwo Powiatowe jeszcze nie odniosło się do wniosku mieszkańców. Będziemy wracać do tej sprawy.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.