czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 lipca 2018
  • wyświetleń: 16667

W Piasku samochód osobowy zderzył się z Pendolino. Interweniował LPR

W piątek, 13 lipca około godziny 11.55 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na ul. Powstańców Śląskich w Piasku doszło do zderzenia pociągu Pendolino relacji Warszawa Wschodnia - Bielsko-Biała Główna z samochodem osobowym. W wyniku zdarzenia ucierpiał 28-letni kierowca Audi A4. Na miejsce zadysponowany został śmigłowiec LPR.

Zderzenie osobówki z pociągiem na przejeździe kolejowym w Piasku - 13.07.2018 · fot. sid / pless.pl


Jak wynika ze wstępnych informacji kierowca samochodu osobowego nie zastosował się do znaku B-20 "STOP". Rozpędzony pociąg uderzył w tył auta. Mężczyzna w stanie ciężkim został przekazany przez zespół ratownictwa medycznego załodze śmigłowca LPR, która zabrała do go szpitala w Sosnowcu.Na przejeździe kolejowym policjanci wspólnie z biegłymi i służbami kolei prowadzą czynności wyjaśniające. Ruch na chwilę obecną odbywa się jednym torem, w związku z czym na trasie w kierunku Katowic oraz Żywca występują opóźnienia. Spółka Koleje Śląskie uruchomiła komunikację zastępczą na odcinku Tychy - Pszczyna.

Z nieoficjalnych informacji jakie udało nam się uzyskać wynika, że kierowca zatrzymał się przed przejazdem i przepuścił pociąg jadący w stronę Katowic. Nie upewnił się jednak czy może bezpiecznie kontynuować przejazd i wjechał wprost pod skład jadący w stronę Bielska-Białej.

Miejsce zdarzenia

BM, sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.