czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 lipca 2018
  • wyświetleń: 5761

Dziewięć osób zakłócało ciszę nocną na ulicy Topolowej

W sobotę przed północą dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące zakłócenia ciszy nocnej w kompleksie garaży przy ulicy Topolowej w Czechowicach-Dziedzicach. Zakłócanie miało polegać na głośnych krzykach oraz wulgaryzmach wydobywających się z garażu.

Reklama

- Na miejscu strażnicy potwierdzili zgłoszenie. W jednym garażu były otwarte drzwi, a w środku znajdowało się dziewięć osób. Część z tych osób spożywała alkohol oraz zachowywała się głośno, używając słów wulgarnych - opisuje początek interwencji SM.

Strażnicy w krótkiej rozmowie oznajmili wszystkim, by zachowywali się ciszej i rozeszli się do miejsca zamieszkania z uwagi na panującą ciszę nocną. Poinformowali uczestników imprezy garażowej, że za około dziesięć minut dokonają ponownej kontroli miejsca i będą wyciągać konsekwencje prawne w stosunku do osób łamiących przepisy.

- I tak po około 15 minutach strażnicy zaparkowali samochód w niedalekiej odległości od garażu i nasłuchiwali czy grupa skorzystała z wcześniejszej prośby patrolu. No i niestety, ale w dalszym ciągu grupa zachowywała się głośno i słychać było przekleństwa - relacjonują mundurowi.

Funkcjonariusze wylegitymowali pięciu sprawców art. 51 par. 2 kodeksu wykroczeń i nałożyli na nich mandaty karne po 200 złotych. Wszyscy skorzystali z prawa do odmowy przyjęcia mandatu. Na miejsce wezwano patrol policji celem udzielenia wsparcia.

Jeden z mężczyzn nagrywał na telefonie cały przebieg interwencji. - Miejmy nadzieję, że na drugi dzień obejrzy nagranie i przemyśli swoje zachowanie, a także będzie na tyle odważny jak przy interwencji i pokażę je w Sądzie jako dowód gdyż zostanie wobec sprawców skierowany wniosek o ukaranie - komentuje straż.

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.