czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 lipca 2018
  • wyświetleń: 4315

300 zł na każde uczące się dziecko. Urząd realizuje wypłaty środków

23 lipca Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach uruchomił wypłaty świadczenia "Dobry start". Pierwsze przelewy trafiły już do 1 422 rodzin (2 000 dzieci) w naszej gminie.

Reklama

pieniądze, bankonty, forsa, złoty, złotówki
fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Świadczenie to wypłacane jest po raz pierwszy, przysługuje raz w roku, w wysokości 300 zł na każde rozpoczynające rok szkolny dziecko, uczące się w szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Zainteresowanie programem jest duże.

Przypominamy, że świadczenie "Dobry start" nie jest jedynym świadczeniem, o jakie można ubiegać się od 1 lipca. Od tego roku, w lipcu, można składać również wnioski on-line o przyznanie świadczenia 500+, na nowy okres zasiłkowy 2018/2019.

- Gorąco zachęcamy do składania wniosków za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Jest to prosty i jednocześnie gwarantujący oszczędność czasu sposób złożenia wniosku - informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.