Wiadomości

  • 2 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 1597

Młodzi strażacy z naszego powiatu szkolą się i wypoczywają

W dniach 27 lipca - 2 sierpnia na terenie bazy obozowej ZHP Hufiec Bytom w Kokotku koło Lublińca odbywa się obóz szkoleniowo - wypoczynkowy dla młodzieżowych drużyn pożarniczych ochotniczych straży pożarnych z powiatu bielskiego.

Obóz wizytowali wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, śląski komendant wojewódzki st. bryg. Jacek Kleszczewski, prezes zarządu oddziału powiatowego związku OSP RP w Bielsku-Białej Stanisław Nycz, komendant miejski PSP w Bielsku-Białej bryg. Zbigniew Mizera oraz komendant powiatowy PSP w Lublińcu bryg. Janusz Bula.

W trakcie spotkania śląski komendant wojewódzki st. bryg. Jacek Kleszczewski pochwalił młodzież za postawę i wybór takiej formy spędzania wolnego czasu, gdzie poza odpoczynkiem wiele obozowego czasu poświęcono na zajęcia ze sprzętem ratowniczo - gaśniczym.

Wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz życzył obozowiczom, aby praca w strażackich mundurach była źródłem satysfakcji i powodem do dumy, a także podziękował kadrze i organizatorom obozu za swój wolny czas, który poświęcają na szkolenie młodzieżowych drużyn pożarniczych.

W trakcie obozu realizowanych jest wiele ciekawych zajęć, w trakcie których młodzież może poszerzyć wiedzę m.in. z zakresu pożarnictwa, zasad udzielania pierwszej pomocy, ekologii. Po odpowiednim przeszkoleniu na obozie obowiązuje przestrzeganie musztry i regulaminu służby wewnętrznej w strażach pożarnych.

Poza zajęciami związanymi ze szkoleniem pożarniczym młodzież aktywnie wypoczywa zwiedzając okolice, a przy sprzyjającej pogodzie korzysta z plażowania i kąpieli w jeziorze.

Jarosław Jesionka

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.