Wiadomości

  • 7 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 2975

ZHP Czechowice-Dziedzice bierze udział w Zlocie ZHP w Gdańsku

Hasło Zlotu 100-lecia ZHP pokazuje nam moc, jaką mają harcerki, harcerze, instruktorki i instruktorzy. Prawie 15 000 osób weźmie udział w największym harcerskim przedsięwzięciu ostatnich lat. Czeka na nich przygoda ukryta w sześciu modułach: Źródło, Dziedzictwo, Natura, Służba, Rozwój, Cywilizacja i Kalejdoskop. Ceremonie otwarcia i zamknięcia oraz Dzień Regionów będą kulminacją święta harcerstwa, jakim jest Zlot ZHP. Od 6 do 16 sierpnia 2018 roku harcerskie życie skoncentruje się na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku.

ZHP, hracerz, harcerstwo
ZHP Czechowice-Dziedzice weźmie udział w Zlocie Związku Harcerstwa Polskiego w Gdańsku · fot. mat. prasowe


Wydarzenie odbywa się w wyjątkowym dla Polski i harcerstwa roku - 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i 100-lecia ZHP.

Zlot ZHP Gdańsk 2018 został objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości oraz wpisuje się w program wydarzeń Niepodległa 2018. Patronat Honorowy nad Zlotem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

W tej ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć harcerek i harcerzy z Hufca Czechowice-Dziedzice. 5 sierpnia na Zlot Związku Harcerstwa Polskiego do Gdańska wyjechała 160 osobowa reprezentacja Hufca Czechowice-Dziedzice. Harcerze gościli już na kilku poprzednich Zlotach m.in. w Krakowie, Kielcach czy Gnieźnie. Tym razem przyszła pora na Gdańsk - miasto i symbol Solidarności oraz walki o wolność.
Miasteczko zlotowe będzie podzielone na sześć stanic.

Hufiec Czechowice-Dziedzice ma swój podobóz w Gnieździe Śląskim liczącym blisko 2000 osób i stanowiącym największą reprezentację ZHP. Na uwagę zasługuje fakt, że czechowiccy harcerze wyjechali z jedną z najliczniejszych reprezentacji hufców.

Na sukces tak dużej reprezentacji składa się wytężona praca organizatorów, którzy od blisko roku przygotowywali się do tego wyjątkowego wydarzenia.

Informacje o Zlocie dotyczące bezpośrednio czechowickich harcerzy można śledzić na stronie zlotzhpgdansk2018.blogspot.com. Informacje o przedsięwzięciach ogólnozwiązkowych znajdą się na stronie gdansk2018.zhp.pl .

Komunikaty prasowe będą ukazywały się systematycznie w serwisie zlotzhpgdansk2018.blogspot.com oraz w oficjalnym serwisie Hufca ZHP Czechowice-Dziedzice czechowice-dziedzice.zhp.pl

Organizator: Związek Harcerstwa Polskiego | Miasto-Gospodarz: Miasto Gdańsk
Sponsor strategiczny: Energa
Partnerzy: WOSM, WAGGGS, Esri Polska, Fundacja Gdańska, Gdańskie Autobusy i Tramwaje, GIWK, Gdański Ośrodek Sportu, Gdańska Fundacja Rozwoju Gospodarczego, Lasy Państwowe, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Zakład Utylizacji w Gdańsku

Wsparcie dla Hufca ZHP Czechowice-Dziedzice i Chorągwi Śląskiej ZHP: Zarząd Województwa Śląskiego w Katowicach, Urząd Miasta Czechowice-Dziedzice, Patronat Honorowy nad reprezentacją Chorągwi Śląskiej objął Marszałek Województwa Śląskiego Pan Wojciech Saługa.

hm. Marek Majewski - Szef ZPI

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.