Wiadomości

  • 13 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 7365

Na podwójnym gazie z dwójką pasażerów i dożywotnim zakazem sądowym

Policjanci z drogówki zatrzymali 50-letniego kierowcę Forda Mondeo, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Sprawca podróżował w tym stanie z dwójką pasażerów. Utracił panowanie nad samochodem i wjechał do rowu.

wypadek Ford
Na podwójnym gazie z dwójką pasażerów i dożywotnim zakazem sądowym · fot. Bartek / Bielskie Drogi


Do zdarzenia doszło wczoraj tuż po 17.00 w Czechowicach-Dziedzicach na drodze krajowej nr 1 w okolicy skrzyżowania z ul. Kopernika. Kierowca Forda utracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Zdarzenie wyglądało groźnie, ale na szczęście nikt nie ucierpiał.

Policjanci z drogówki zatrzymali sprawcę. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że obowiązuje go dożywotni, sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych za wcześniejszą jazdę "na podwójnym gazie". Teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu grozi mu do 5 lat więzienia.

ab / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.