Wiadomości

  • 18 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 5128

[ZDJĘCIA] Policyjna akcja przed przejazdami kolejowymi

Policjanci z bielskiej drogówki oraz przedstawiciele Polskich Kolei Państwowych - Zakładu Linii Kolejowych w Sosnowcu oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei prowadzą akcję pod nazwą "Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko", której celem jest ograniczenie wypadków na przejazdach kolejowych. Wczoraj w Czechowicach-Dziedzicach mundurowi prowadzili kontrole w rejonach przejazdów kolejowych i rozdawali ulotki.

Policyjna akcja przed przejazdami kolejowymi - 17.08.2018 · fot. KMP Bielsko-Biała


Celem kampanii "Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko" jest podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z braku ostrożności na przejazdach oraz utrwalenie wśród użytkowników dróg nawyku zatrzymywania się przed każdym przejazdem, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa. Ze statystyk wynika, że średnio w ciągu roku na polskich przejazdach kolejowo - drogowych dochodzi do 250 wypadków, w których ginie kilkadziesiąt osób. Tylko w zeszłym roku na przejazdach kolejowych w Bielsku-Białej i powiecie bielskim doszło do 27 zdarzeń drogowych, w których na szczęście nikt nie ucierpiał.

Podczas wczorajszych działań policjanci, przedstawiciele PKP i funkcjonariusze SOK rozdawali kierowcom korzystającym z przejazdów ulotki, apelując o stosowanie się do sygnalizacji świetlnej i opuszczonych zapór oraz zatrzymywanie się przed znakiem STOP. W czasie działań mundurowi "rozliczyli" kilku kierujących, którzy nie zastosowali się do znaku STOP przed przejazdem kolejowym. Za wykroczenie to sprawcy zostali ukarani mandatami w wysokości 100 złotych. Jednocześnie na ich konto dopisano po 2 punkty karne.

Odrębny apel kierowano do pieszych prosząc, aby nie przechodzili przez przejazd przy opuszczonych zaporach i nie poruszali się po torowiskach. Mundurowi uświadamiali również uczestników ruchu, że pociąg to masa kilkuset czy kilku tysięcy ton, która na zatrzymanie od momentu naciśnięcia przycisku nagłego hamowania, potrzebuje nawet do 1000 metrów. W zderzeniu z pociągiem człowiek, czy nawet samochód nie mają żadnych szans. Mundurowi rozdali pieszym opaski odblaskowe z dokładną instrukcją, jak prawidłowo je nosić.

ab / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.