Wiadomości

  • 20 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 11233

PiS chce przejąć władzę w sejmiku. Poznaliśmy kandydatów

W bielskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przedstawiono listę kandydatów do sejmiku województwa śląskiego z okręgu nr 1 (miasto Bielsko-Biała oraz powiaty: bielski, cieszyński, żywiecki). Wśród kandydatów jest jeden z naszego miasta.

Przedstawienie kandydatów PiS do sejmiku województwa śląskiego - 20.08.2018 · fot. bielsko.info


Kandydatów Prawa i Sprawiedliwości przedstawił wiceminister Stanisław Szwed. W większości to znane już twarze. Listę otwiera radny sejmiku Jan Kawulok z Cieszyna. Miasto Bielsko-Biała reprezentuje obecna radna sejmiku Ewa Żak. PiS postawił na doświadczonych kandydatów. Średnia wieku kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku wynosi grubo powyżej 50 lat. Ciągle nie zostało obsadzone miejsce z numerem 4.

- Liczymy na dobry wynik w wyborach, który pozwoli nam doprowadzić do tego, że sejmik będzie zarządzany przez inne osoby. Dzisiejsza ocena naszych działań sejmiku jest negatywna. Dla naszego regionu tym bardziej. Stąd liczymy ze nasza reprezentacja będzie dobrym wkładem dla całego województwa śląskiego - mówił wiceminister Stanisław Szwed.

Na ukończeniu jest tworzenie list kandydatów do Rady Miejskiej. - Myślę, że w drugim tygodniu września będziemy mogli przedstawić kandydatów do Rady Miejskiej w Bielsku-Białej - dodaje Stanisław Szwed.

Przedstawienie kandydatów PiS do sejmiku województwa śląskiego - 20.08.2018
Przedstawienie kandydatów PiS do sejmiku województwa śląskiego - 20.08.2018 · fot. bielsko.info


Lista kandydatów PiS do sejmiku województwa śląskiego z okręgu nr 1:


1. Jan Kawulok (Cieszyn)
2. Ewa Żak (Bielsko-Biała)
3. Stanisław Baczyński (Żywiec)
4. -
5. Katarzyna Raszka-Sodzawiczny (Cieszyn)
6. Zygmunt Mizera (Czechowice-Dziedzice)
7. Marek Matlak (Bielsko-Biała)
8. Agnieszka Biegun (Żywiec)
9. Teresa Zejma (Wilamowice)

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.