czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2018
  • 3 września 2018
  • wyświetleń: 12656

Burmistrz Marian Błachut będzie ubiegał się o reelekcję!

Burmistrz Marian Błachut w rozmowie z naszym portalem przyznał, że zamierza ubiegać się o reelekcję. Zanim do tego dojdzie, 58-letni samorządowiec musi uzyskać pozytywną rekomendację członków Stowarzyszenia "Nowa Inicjatywa".

Reklama

Rada Miejska udzieliła burmistrzowi absolutorium - 27.07.2017
Burmistrz Marian Błachut będzie ubiegał się o reelekcję · fot. czecho.pl


Burmistrz Marian Błachut, który nieprzerwanie sprawuje swoje stanowisko od 2006 roku, oficjalnie potwierdził, że wystartuje w tegorocznych wyborach samorządowych. Gospodarz Czechowic-Dziedzic podchodzi jednak do swoich zamierzeń z pokorą.

- Ostateczną decyzją co do rekomendacji mojej osoby podejmie Stowarzyszenie "Nowa Inicjatywa" - mówił burmistrz w rozmowie z czecho.pl. Rekomendacja stowarzyszenia wydaje się jednak czystą formalnością.

Kto będzie kontrkandydatem Mariana Błachuta w wyborach samorządowych? Na pewno swojego kandydata wystawi zgłoszony już 17 sierpnia Komitet Wyborczy Wyborców "Bezpartyjni - Rodzina Prawo Wspólnota". Na giełdzie nazwisk pojawia się kandydatura Radosława Hudzca, radnego klubu RPW.

Rada Miejska udzieliła burmistrzowi absolutorium - 27.07.2017
Głównym kontrkandydatem Mariana Błachuta może zostać Radosław Hudziec · fot. czecho.pl


- Oczywiście RPW przedstawi swojego kandydata na burmistrza. Zrobimy to na początku września. Obecnie rozmawiamy z mieszkańcami i wsłuchujemy się w ich potrzeby. Wbrew kreowanemu przez obecnego burmistrza wizerunkowi sukcesu, mieszkańcy oczekują zmiany - oznajmił Radosław Hudziec.

Radny jest zdania, że burmistrz Marian Błachut stracił już zapał, a jego działania ograniczają się do spraw czysto wizerunkowych. - My mamy pomysł na to, żeby dać impuls miastu - kończy Radosław Hudziec.

Na pewno kandydata wystawi również założona w tym roku koalicja "Twój Samorząd". Przypominamy, że organizację tworzą partie polityczne: "Normalny Kraj" i "Wolność", a także "Stowarzyszenie Libertariańskie" i Stowarzyszenie "Patriotyczny Ruch Wolnościowy". Naturalnym kandydatem "Twojego Samorządu" na stanowisko burmistrza jest prezes Patriotycznego Ruchu Wolnościowego - Cezary Czapiga.

Konferencja prasowa koalicji Twój Samorząd - 07.05.2018
Cezary Czapiga (po prawej) w 2014 roku ubiegał się już o stanowisko burmistrza Czechowic-Dziedzic z komitetu Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke · fot. bielsko.info


- Nie spieszymy się z ogłoszeniem kandydata na burmistrza. W pierwszej kolejności chcemy zrobić prawybory. Nie ukrywam, że jestem na liście potencjalnych kandydatów, ale nic nie jest przesądzone. Sam jestem zwolennikiem prawyborów - tłumaczy Cezary Czapiga.

Możemy spodziewać się również, że kandydata na burmistrza przedstawi także Prawo i Sprawiedliwość. Może nim zostać Wojciech Leśny, współpracownik posła Grzegorza Pudy.

Wojciech Leśny
Wojciech Leśny


- Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - poinformował nas sam zainteresowany, który tłumaczy, że ostateczną decyzję PiS-u poznamy w przyszłym tygodniu.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.