czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 14 września 2018
  • wyświetleń: 1634

Nadzywczajna sesja w powiecie o środkach finansowych na drogi

13 września odbyła się LIX sesja Rady Powiatu w Bielsku - Białej, zwołana w trybie nadzywczajnym.

Sesja Rady Powiatu Bielskiego - 13.09.2018
Sesja Rady Powiatu Bielskiego - 13.09.2018 · fot. Alina Macher / Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białe


Po otwarciu sesji i stwierdzeniu jej prawomocności przez wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Grzegorza Gabora, radni przyjęli porządek obrad.

Przed podjęciem uchwały w sprawie: zmiany Uchwały Nr V/49/306/17 Rady Powiatu w Bielsku-Białej z dnia 28 grudnia 2017 r. w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Bielskiego z późn.zm , głos zabrał starosta bielski Andrzej Płonka oraz skarbnik powiatu Bożena Rawicka.

Uchwała dotyczyła wprowadzenia nowego zadania, którego realizację przewidziano na rok 2019 w ramach IV Edycji Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 - 2019. W tym miesiącu powiat bielski planuje złożyć wnioski o dofinansowanie następujących zadań: "Przebudowa drogi powiatowej 4425S na odcinku Ligota - Międzyrzecze Dolne - Międzyrzecze Górne wraz z rozbudową skrzyżowania z drogą powiatową 4427S w miejscowości Międzyrzecze Dolne na rondo (wartość zadania ponad 11mln 800 tys. zł) oraz zadania "Przebudowa drogi powiatowej 4488S Stara Wieś - Wilamowice - Hecznarowice - Kęty" (zmiana dotyczy zwiększenia nakładów na inwestycję o kwotę ponad 4 mln zł).

W roku bieżącym zostanie zakończony projekt techniczny przebudowy drogi powiatowej 4488S, natomiast wykonanie zadania na odcinku w Hecznarowicach planowane jest na rok 2019, właśnie z udziałem środków z budżetu państwa.

Radni w/w uchwałę przyjęli jednogłośnie.

Alina Macher, źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.