Wiadomości

  • 19 września 2018
  • 23 września 2018
  • wyświetleń: 6394

PKM Czechowice-Dziedzice wdroży nowoczesny system zarządzania flotą

W dniu 17.09.2018 r. w Czechowicach-Dziedzicach podpisano umowę na realizację zadania pn. "Rozbudowa systemu zarządzania flotą". Czechowice-Dziedzice dotrzymują w ten sposób kroku największym miastom w Polsce pod względem wdrożeń innowacyjności w komunikacji miejskiej.

W ramach przeprowadzonego postępowania przetargowego wybrana została firma SiMS sp. z o. o. Spółka komandytowa z Bydgoszczy. Urządzenia zakładu elektronicznego SiMS z Bydgoszczy, możemy spotkać w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i wielu innych miastach, a teraz firma ta wyposaży autobusy PKM Czechowice-Dziedzice sp. z o.o.

W ramach rozbudowy systemu zarządzania flotą zainstalowane zostaną we wszystkich autobusach PKM: ładowarki USB, dynamiczny system informacji pasażerskiej na tablicach informacyjnych dworca autobusowego, dostęp do internetowego portalu informacji pasażerskiej - również na smartfony - gdzie będzie można śledzić czasy rzeczywiste przyjazdów autobusów, nowoczesny, wysokiej jakości, cyfrowy monitoring zamontowany wewnątrz wszystkich autobusów, blokady alkoholowe we wszystkich autobusach, instalacja serwerów oraz całego systemu dyspozytorskiego (rozliczanie czasu pracy kierowcy, zdalny podgląd autobusów na mapie, raportowanie), dotykowy terminal kierowcy, informujący m.in. o opóźnieniu lub przyśpieszeniu kursu.

Termin wdrożenia wszystkich usprawnień dla osób korzystających z komunikacji miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach planowany jest już na koniec 2018 r.

PKM, umowa
Czechowickie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej wdroży nowoczesny system zarządzania flotą. · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Jednocześnie zakończona została również inwestycja pn. "Stanowisko kontrolno-diagnostyczne autobusów", w ramach której wyposażono stanowisko przeglądu autobusów w profesjonalne urządzenia do diagnostyki i kontroli autobusów. Podjęta inwestycja ma na celu zagwarantowanie pełnego bezpieczeństwa pasażerów podróżujących autobusami.

Opisane powyżej działania to część projektu "Przyjazna Komunikacja w Czechowicach-Dziedzicach", realizowanego przez PKM w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Przypominamy, że w ramach projektu flota czechowickiego przewoźnika wzbogaciła się najpierw o cztery nowoczesne autobusy Solaris Urbino 12 z silnikami diesla, spełniającymi rygorystyczne normy emisji spalin Euro VI, a następnie o trzy kolejne - jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska i zaawansowane technologicznie - hybrydowe autobusy Solaris Urbino 12 Hybrid. Dzięki realizacji projektu zakup pojazdów został w 85 procentach dofinansowany ze środków zewnętrznych.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.