Wiadomości

  • 29 września 2018
  • 7 października 2018
  • wyświetleń: 36155

Burmistrz wygra w pierwszej turze? Tak uważają czytelnicy czecho.pl!

Wczoraj zakończyło się głosowanie w ankiecie, w której pytaliśmy o to, na kogo mieszkańcy Czechowic-Dziedzic oddadzą swój głos w wyborach na burmistrza. Najwięcej głosów otrzymał obecny gospodarz gminy - Marian Błachut, który zdeklasował swoich kontrkandydatów!

Rada Miejska udzieliła burmistrzowi absolutorium - 27.07.2017
Burmistrz wygra w pierwszej turze? Tak uważają czytelnicy czecho.pl! · fot. czecho.pl


W naszej ankiecie, która trwała od 29 września do 3 października, głosowały 504 osoby. Zdecydowanie najwięcej respondentów opowiedziało się za kandydaturą Mariana Błachuta (364 głosy). 72-procentowe poparcie dałoby burmistrzowi pewną wygraną w pierwszej turze wyborów samorządowych.

Na drugim miejscu uplasował się kandydat Twojego Samorządu. Na Dariusza Piechaczka zagłosowały 54 osoby. Trzecie miejsce ex equo zajęli kandydaci Prawa i Sprawiedliwości i Rodziny Prawa Wspólnoty. Zarówno na Wojciecha Leśnego, jak i Radosława Hudźca zagłosowały 43 osoby.Ankieta, burmistrz, wybory
Kto zostanie burmistrzem Czechowic-Dziedzic? Kandydatów jest czterech, ale ostatecznie zwycięży tylko jeden z nich.


Marian Błachut (58 lat) to urzędujący burmistrz Czechowic-Dziedzic. Funkcję tę piastuje od 12 lat. Jest kandydatem Komitetu Wyborczego Stowarzyszenia Nowa Inicjatywa. Radosław Hudziec o urząd burmistrza ubiegać będzie się po raz pierwszy, jest też najmłodszym z wszystkich kandydatów (ma 37 lat). W wyborach weźmie udział jako kandydat KWW - Bezpartyjni - Rodzina Prawo Wspólnota.

O rok starszy Wojciech Leśny także pierwszy raz weźmie udział w wyborczej walce o najważniejsze stanowisko w samorządzie. Jest kandydatem z ramienia KW Prawo i Sprawiedliwość. Również dla Dariusza Piechaczka (40 lat) będzie to pierwsza wyborcza batalia na tym szczeblu. Kandydata zarejestrował Komitet Wyborczy "Twój Samorząd".

aka, ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.