Wiadomości

  • 4 października 2018
  • wyświetleń: 7540

[ZDJĘCIA] Gminny Dzień Seniora. Uroczystość w Dworku Eureka

3 października zorganizowany został w Czechowicach-Dziedzicach Gminny Dzień Seniora. Uroczyste spotkanie w Dworku Eureka zgromadziło kilkuset uczestników, w tym reprezentantów wszystkich organizacji senioralnych działających na terenie gminy i było okazją do podsumowania wrześniowych atrakcji, przygotowanych z myślą o najstarszych mieszkańcach naszego miasta.

Gminny Dzień Seniora. Uroczystość w Dworku Eureka - 03.10.2018 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Podobnie jak w roku ubiegłym, uroczyste obchody Gminnego Dnia Seniora poprzedził cykl wydarzeń - spotkań, wystaw, koncertów i turniejów, w których wzięli udział czechowiccy seniorzy. W czasie spotkania podsumowującego te wydarzenia, z rąk Burmistrza Mariana Błachuta oraz Przewodniczącego Gminnej Rady Seniorów w Czechowicach-Dziedzicach Andrzeja Kobieli, pamiątkowe dyplomy i statuetki otrzymali najlepsi zawodnicy rozegranych we wrześniu turniejów.

W czasie uroczystości wręczone zostały również odznaczenia Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, w postaci Złotych Honorowych Odznak. Specjalnymi dyplomami - "Za zasługi dla PZERiI" odznaczeni zostali: Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut oraz działaczka senioralnych organizacji Renata Gabryś - emerytowana pracownica Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

W ramach Gminnego Dnia Seniora zgromadzeni w Dworku Eureka czechowiccy seniorzy mieli okazję oglądać dostępną przez cały czas ekspozycja prac artystycznych, wykonywanych przez czechowickich seniorów. Obchody Gminnego Dnia Seniora zakończył występ Movimento Plus, działającego w ramach Czechowickiego Teatru Muzycznego Movimento, pod kierunkiem Barbary Bielaczyc. Na scenie, między innymi, pojawiła się właśnie Reneta Gabryś.

Organizatorami Gminnego Dnia Seniora byli: Gminna Rada Seniorów, Gmina Czechowice-Dziedzice, Miejski Dom Kultury, Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.