czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 października 2018
  • 10 października 2018
  • wyświetleń: 11195

[ZDJĘCIA] W Zabrzegu otwarto nowoczesny stadion lekkoatletyczny

W sobotę, 6 października w Czechowicach-Dziedzicach odbyło się uroczyste otwarcie Stadionu Lekkoatletycznego w Zabrzegu. Będzie on nosił imię Henryka Puzonia, działacza sportowego, dzięki któremu w Zabrzegu rozwinęła się lekkoatletyka

W Zabrzegu otwarto nowoczesny stadion lekkoatletyczny - 06.10.2018 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Sobotnie uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10.00 na Stadionie w Zabrzegu, gdzie w ciągu niespełna roku powstał nowoczesny obiekt sportowy, z pierwszą w Gminie Czechowice-Dziedzice, pełnowymiarową, spełniającą standardy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, bieżnią tartanową oraz innymi urządzeniami umożliwiającymi nie tylko treningi, ale i rozgrywanie zawodów lekkoatletycznych.

Uroczystego otwarcia stadionu dokonali wspólnie Małgorzata Puzoń-Lęcznar - żona patronującego obiektowi, nieżyjącego już Henryka Puzonia oraz burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. W uroczystym otwarciu wziął również udział przedstawiciel PZLA Zbigniew Polakowski, który podkreślał, że jeżeli chodzi o sportowe wyniki w lekkoatletyce, to niewielki Zabrzeg w Gminie Czechowice-Dziedzice plasuje się powyżej wielu dużych, polskich miast, posiadających mocne kluby lekkoatletyczne, takich jak Gniezno, czy Gdynia.

Miłym akcentem uroczystości był bieg w gumowcach, który przez całe okrążenie nowego stadionu lekkoatletycznego poprowadził przewodniczący Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Damian Żelazny. Przewodniczący zdradził, że przed laty, kiedy budowa w Czechowicach-Dziedzicach stadionu lekkoatletycznego wydawała się być odległą przyszłością, on i Henryk Puzoń zadeklarowali, że kiedy obiekt w końcu powstanie, przebiegną pierwsze kółko w gumowcach...

- Henryka Puzonia wśród nas już nie ma. Dlatego do wspólnego biegu w gumowcach zapraszam innych, dzięki których pasji i uporowi udało nam się doprowadzić do powstania w Zabrzegu nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego, o którym marzył Henryk oraz trenująca pod jego skrzydłami młodzież - mówił, ubierając gumowce, Damian Żelazny.

Specjalne podziękowanie za stadion z tartanem przygotowali też młodzi sportowcy z sekcji lekkoatletyki Miejskiego Klubu Sportowego Czechowice-Dziedzice (dawniej LUKS Zabrzeg). Przedstawili oni dwa napisy: stary, z czasów kiedy marzyli o takim obiekcie do treningów oraz nowy, z okazji jego uroczystego otwarcia. Od burmistrza Mariana Błachuta dostali w zamian symboliczny klucz do obiektu.

aka / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.