Wiadomości

  • 13 października 2018
  • wyświetleń: 7229

24-latek przykładał do szyi nóż i żądał wydania kilku tysięcy złotych

Kryminalni z bielskiej komendy, wspierani przez policjantów z wydziału prewencji, zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który ma na swoim koncie szereg wymuszeń rozbójniczych. Napastnik groził swoim ofiarom nożem i żądał wydania pieniędzy. Był już karany za podobne przestępstwa. Za obecne czyny może trafić do więzienia na najbliższe 15 lat. Bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął już decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

rozbój, zatrzymanie
fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci pracowali nad sprawą wymuszeń, do których dochodziło ostatnio w powiecie bielskim. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że napastnik przykładał im do szyi nóż i żądał wydania kilku tysięcy zł. Do zdarzeń tych doszło, m.in. w Dankowicach, Czechowicach-Dziedzicach, Kaniowie i Bestwinie. Sprawca groził swoim ofiarom śmiercią i spaleniem ich domów. Jednego z mężczyzn uderzył w twarz.

Śledczy krok po kroku gromadzili dowody i sprawdzali każdy szczegół, który mógł ich doprowadzić na ślad sprawcy. Szybko ustalili, że związek z tymi zdarzeniami może mieć dobrze im znany 24-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Mężczyzna spodziewając się zatrzymania, przez jakiś czas skutecznie się ukrywał. Policjanci zatrzymali go w jednym z goczałkowickich pensjonatów. Był zaskoczony. Nie spodziewał się, że śledczy tak szybko wpadną na jego trop. W czasie jego przeszukania policjanci odnaleźli środki odurzające.

rozbój, zatrzymanie
fot. KMP Bielsko-Biała


Zatrzymany jest już po zarzutach. Wczoraj bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za obecne czyny odpowie w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. W przeszłości był już karany za rozboje, za co trafił do zakładu karnego na ponad pół roku. Grozi mu nawet do 15 lat za kratami.

ab / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.