Wiadomości

  • 16 października 2018
  • wyświetleń: 5482

Katarzyna Adamiec: jesteśmy po tej samej stronie

Artykuł sponsorowany:

O rosnących potrzebach w ochronie zdrowia mówi Katarzyna Adamiec kandydatka do Rady Powiatu Bielskiego.

Loading...


W Zarządzie Powiatu do moich obowiązków należy nadzór nad pracą Szpitala Pediatrycznego, Psychiatrycznego oraz Pogotowia Ratunkowego. Zadaniem Powiatu jest również uzupełnianie systemu opieki zdrowia poprzez szeroko rozumianą promocję zdrowia. Mogą to być np. ciekawe spotkania z wykwalifikowanymi pielęgniarkami na temat radzenia sobie z dolegliwościami podeszłego wieku, ukierunkowane na poprawę komfortu życia lub programy wczesnego wykrywania najczęściej występujących schorzeń. Takie i inne programy z pewnością zainteresują nie tylko seniorów.

Z całych sił będę wspierać rozwój długoterminowej opieki domowej, pielęgnacyjnej i paliatywnej, finansowany z NFZ. Z roku na rok potrzeby w tym segmencie ochrony zdrowia rosną, ale wykwalifikowanych pielęgniarek zaczyna brakować. Musimy zwiększyć atrakcyjność zawodów medycznych, gdyż bez przeszkolonych kadr system ochrony zdrowia się załamie.

Większego wsparcia wymagają także dzieci niepełnosprawne. Dziś uczą się już w przyzwoitej szkole, ale myślę również o ich przyszłości. Zabiegam o rozbudowę Zespołu Szkół Specjalnych na bazie powiatowego majątku by obejmował nie tylko edukację i warsztaty szkolne, ale również rehabilitację, terapię zajęciową, a nawet miejsca pracy dla części absolwentów.

Cztery lata temu dzięki głosom wyborców z Czechowic-Dziedzic zostałam Radną Powiatu Bielskiego i Członkiem Zarządu Powiatu. Dziś po raz kolejny proszę o Wasze zaufanie i poparcie. Zwracam się również do wyborców, którzy głosowali na listę Platformy Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej, lokalni politycy tych partii poddali się. W przeciwieństwie do nich ja nadal mam determinację by budować społeczeństwo obywatelskie w naszej Gminie. Społeczeństwo ludzi wolnych, odpowiedzialnych, uczciwych i zaangażowanych społecznie. Sprzeciwiam się zawłaszczaniu państwa i samorządu przez grupy partyjne lub prywatne. Jesteśmy po tej samej stronie, macie więc alternatywę wyborczą.

Katarzyna Adamiec - lat 52, mężatka, dwoje dzieci. Pielęgniarka, mgr Promocji Zdrowia, absolwentka Wyższej Szkoły Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych w Łodzi. Ukończyła kierunek Zarządzanie w Ochronie Zdrowia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Posiada tytuły specjalisty w dziedzinie organizacji i zarządzania oraz pielęgniarstwa epidemiologicznego. Od 21 lat jest Społecznym Kuratorem Sądowym. Od czterech lat pełni funkcję Członka Zarządu Powiatu Bielskiego.
Pracowita, uczciwa i otwarta na potrzeby ludzi. Nowa twarz na czechowickiej scenie politycznej. Uważa, że w samorządach nadszedł czas na tworzenie i realizowanie programów społecznych. Przez 30 lat samorząd tylko buduje i remontuje zapominając o potrzebach seniorów, o wychowywaniu młodzieży, a także o promocji zdrowia.


Loading...