Wiadomości

  • 18 października 2018
  • wyświetleń: 3048

Gmina Czechowice-Dziedzice laureatem programu RIG

Gmina Czechowice-Dziedzice oraz burmistrz Marian Błachut znaleźli się w elitarnym gronie laureatów Programu "Samorząd, który wspiera MŚP". Była to już ósma edycja Programu, towarzyszącego VIII Europejskiemu Kongresowi Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który organizowany jest przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach.

Czechowice-Dziedzice i Burmistrz, RIG
Gmina Czechowice-Dziedzice i Burmistrz Marian Błachut laureatami Programu "Samorząd, który wspiera MŚP" · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Wręczenie Certyfikatu "Samorządu, który wspiera MŚP" dla Gminy Czechowice-Dziedzice oraz statuetki i tytułu Lidera wspierającego MŚP dla Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta odbyło się w środę 17 października, podczas uroczystej gali, w ramach trwającego w Katowicach Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Gminę Czechowice-Dziedzice reprezentowali: Burmistrz Marian Błachut oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny.

Program "Samorząd, który wspiera MŚP", jest skierowany do jednostek samorządu terytorialnego szczebla wojewódzkiego, powiatowego i lokalnego. Celem programu jest wyłonienie i promocja samorządów, które stwarzają przedsiębiorstwom sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw dogodne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej oraz w szczególny sposób wspierają rozwój tego sektora.

W przypadku Czechowic-Dziedzic docenione zostały inwestycje infrastrukturalne, głównie drogowe, przyczyniające się do poprawy warunków prowadzenia działalności firm z sektora MŚP, obowiązujące w gminie ulgi podatkowe, zachęcające inwestorów do zakładania i rozbudowywania istniejących już zakładów oraz szereg innych działań, mających na celu pozyskiwanie nowych inwestorów. Nie bez znaczenia jest również, mająca miejsce od lat, wzorcowa wręcz współpraca pomiędzy czechowickim samorządem a organizacjami zrzeszającymi przedsiębiorców oraz tworzenie przez władze gminy klimatu przyjaznego prowadzeniu działalności gospodarczej w Czechowicach-Dziedzicach.

Znalezienie się w gronie Laureatów Programu stanowi potwierdzenie szczególnej dbałości o rozwój sektora MŚP. Otrzymanie tak prestiżowego tytułu z rąk środowisk biznesowych jest wyraźnym sygnałem, że podejmowane działania w zakresie wspierania MŚP są skuteczne i mają trwały charakter. Tegoroczna edycja prestiżowego programu była już ósmą, a Gmina Czechowice-Dziedzice oraz Burmistrz Marian Błachut znaleźli się w gronie wyróżnionych samorządów już po raz drugi.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.