czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 października 2018
  • wyświetleń: 4119

Zadymienie na ul. Asnyka i Traugutta - w kominie zapaliła się sadza

Straż miejska opisała interwencję z soboty, gdy w rejonie ulic Traugutta i Asnyka pojawiło się bardzo duże zadymienie. Przyczyną okazał się być pożar sadzy w kominie.

Do zdarzenia doszło po godzinie 17.00. Dyżurny odebrał cztery zgłoszenia w tej sprawie. - Gdy na miejscu zjawił się patrol rzeczywiście zadymienie było tak duże niczym z filmu "Mgła", że w pewnym momencie gdy strażnicy szukali źródła zadymienia nie potrafili się odnaleźć w tym dymie. Widoczność była zerowa na ulicy Asnyka - relacjonują mundurowi.

Ostatecznie funkcjonariuszom udało się zlokalizować komin, z którego wydobywał się biały gryzący dym. Od razu przypuszczali, że mogło dojść do zapalenia się sadzy w kominie.

- Po zapukaniu do odpowiedniego budynku drzwi otworzyła właścicielka, która nie wiedziała o zaistniałej sytuacji. Gdy funkcjonariusze zeszli do piwnicy i skontrolowali palenisko pieca centralnego ogrzewania potwierdzili swoje przypuszczeni - opisują.

Na miejsce wezwano straż pożarną, która po ponad godzinie ugasiła ogień. Eco patrol sporządził protokół z kontroli, z której nie stwierdzono spalania żadnych materiałów niedozwolonych. W piecu spalany był węgiel kamienny.

aka / czecho.pl, źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.