czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 października 2018
  • 26 października 2018
  • wyświetleń: 4249

Uszkodzona przez wiatr wystawa trafiła do naprawy

Silne podmuchy wiatru uszkodziły wystawę plenerową pt. "Nasza Niepodległość", którą od tygodnia można było oglądać na Placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach. Wystawa została zabrana do naprawy i początkiem przyszłego tygodnia ponownie stanie na placu przed Urzędem Miejskim.

Wystawa plenerowa Nasza Niepodległość - 19.10.2018 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Do uszkodzenia wystawy, a dokładniej mocowań łączących słupki tablic z ich podstawami, doszło na skutek silnego wiatru, wiejącego w nocy z wtorku na środę 24 października. Uszkodzenia okazały się być na tyle poważne, że podjęta została decyzja o czasowym zdemontowaniu wystawy i wykonaniu prac polegających na naprawie i jednocześnie wzmocnieniu jej konstrukcji.

Wystawa, rozpoczynająca obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Czechowicach-Dziedzicach, powinna powrócić na Plac Jana Pawła II we wtorek 30 października.

Przypomnijmy, że na dwudziestu planszach zaprezentowano Legionistów z Dziedzic, Czechowic i okolic, którzy walczyli o niepodległość naszej ojczyzny. Oglądając wystawę można zapoznać się także z historią pierwotnego Pomnika Wolności, który stał naprzeciw dworca kolejowego i został zburzony przez Niemców w 1939 roku.

Wystawa rozpoczyna miejskie obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Została przygotowana przez Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic i Urząd Miejski.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.