czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 października 2018
  • wyświetleń: 3288

W posesji przy ul. Nad Wisłą spalane były śmieci. Inteweniowała straż

Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach informuje o kolejnej kontroli kotła centralnego ogrzewania, gdzie spalane były odpady. Interwencja miała miejsce w nieruchomości przy ul. Nad Wisłą.

- W samej piwnicy panował nieporządek, porozrzucane w dużych ilościach były odpady komunalne, płyty pilśniowe oraz popiół, z którego już wynikało, że właściciel spala śmieci - opisuje interwencję straż miejska. Gdy strażnik otworzył piec stwierdził w nim również spore ilości odpadów. Natychmiast nakazano wygasić ogień.

- Właściciel posesji stwierdził, że ma drzewo do palenia, co potwierdził funkcjonariusz, lecz gdy zapytany dlaczego nim nie pali tylko śmieciami nie potrafił odpowiedzieć na to pytanie - relacjonują mundurowi.

Z przebiegu całej kontroli został sporządzony protokół, a na sprawcę nałożono mandat karny z art. 191 Ustawy o odpadach. Nakazano w terminie dwóch tygodni uprzątnąć teren posesji z odpadów, do czego zobowiązuje go art. 117 kodeksu wykroczeń, a także Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w Gminie. Również poinformowany został o ponownej niezapowiedzianej kontroli.

aka / czecho.pl, źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.