Wiadomości

  • 31 października 2018
  • 7 listopada 2018
  • wyświetleń: 2683

Spotkanie Chrześcijańskiego Klubu Zdrowia w Piwnicy Muz

Za nami:

W środę, 7 listopada o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach w Piwnicy Muz odbędzie się kolejne w sezonie jesienno-zimowym spotkanie Chrześcijańskiego Klubu Zdrowia zatytułowane "Zespoły otępienne".

Gościem specjalnym spotkania, a tym samym prelegentem będzie dr Maria Szeliga-Cetnarska, specjalista neurolog, która przybliży nam problem chorób otępiennych, jak np. chorobę Alzheimera czy Parkinsona, ich przyczyny, objawy i możliwości leczenia. Dowiemy się również, czy możemy coś zrobić, by zapobiegać uszkodzeniom mózgu i upewnić się, że nasz mózg będzie zdrowo i skutecznie funkcjonował przez możliwie jak najdłuższy czas. Wbrew pozorom, temat nie dotyczy tylko osób starszych, ponieważ okazuje się, że problemy te dotykają coraz to młodszych osób, stanowiąc nie tylko olbrzymie zaskoczenie, ale również problem diagnostyczny.

Podczas spotkania odbędą się również warsztaty zdrowego gotowania połączone z degustacją.

Kolejne spotkania w roku 2018:
5.12.2018 - Tłuszcze, ale jakie?
2.01.2019 - Hydroterapia w praktyce
6.02.2019 - Czy istnieje sposób na wszelkie dolegliwości?
6.03.2019 - Jak mądrze robić zakupy?

Celem Chrześcijańskiego Klubu Zdrowia jest prozdrowotna edukacja społeczeństwa, pomoc w utrzymaniu zdrowia na jak najwyższym poziomie we wszystkich jego wymiarach: fizycznym, psychicznym, duchowym i społecznym, profilaktyka, budowanie relacji międzyludzkich, duchowe wsparcie, poprawa kondycji fizycznej i intelektualnej. Podczas spotkania odbędą się również mini warsztaty kulinarne, umożliwiające praktyczną naukę gotowania, a przede wszystkim pokazujące, że zdrowa kuchnia jest nie tylko zdrowa, ale również smaczna i szybka.

- Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chcą dowiedzieć się więcej na temat swojego organizmu i tego, w jaki sposób można usprawnić lub utrzymać jego funkcjonowanie na odpowiednim poziomie. Często wielu ludzi zastanawia się, dlaczego organizm ich zawodzi. Być może warto zastanowić się nad tym, czy to przypadkiem my nie zawodzimy swojego organizmu - zapraszają organizatorzy.

aka / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj