czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 grudnia 2006
  • wyświetleń: 2654

Uwaga na oszustów!

Reklama

Policjanci z komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach poszukują oszusta, który we wtorek (5 grudnia) o godzinie 14.30 zadzwonił na domowy telefon 69-letniej mieszkanki i wyłudził od niej kwotę 9 tysięcy złotych.

Sprawca przedstawiając się za Pawła - bratanka pokrzywdzonej - poprosił o pożyczkę brakującej mu kwoty 18 tysięcy złotych na zakup samochodu w jednym z salonów samochodowych w Tychach. Kiedy kobieta niewiele się zastanawiając zgodziła się na pożyczkę posiadanej przez siebie kwoty, sprawca oznajmił, że po pieniądze zgłosi się syn właściciela salonu. Po upływie około godziny do mieszkania starszej kobiety przyszedł 30-letni mężczyzna, prawdopodobnie narodowości romskiej. Wówczas kobieta bez wahania przekazała mu pieniądze. Zaraz po tym sprawca skontaktował się telefonicznie - rzekomo ze swoim ojcem - informując go, że odebrał już pieniądze i w związku z tym może on dopełnić wszelkich formalności.

Pokrzywdzona - o fakcie, że padła ofiarą oszustów przekonała się dopiero po czasie, w rozmowie z prawdziwym swoim bratankiem, który jak się okazało tego dnia wcale nie kupował samochodu.

Pokrzywdzona zapamiętałą, że oszust, który pojawił się u jej drzwi był szczupłej budowy ciała i mierzył około 165 cm wzrostu. Zapamiętała, że miał krótkie, ciemne, kręcone włosy, a ubrany był w szarą kurtkę do pasa.

Osoby mogące pomóc Policji w ustaleniu personaliów oszusta proszone są o kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Łukasiewicza 4 - numer telefonu 33-8121208 lub z najbliższą jednostką Policji - numer telefonu alarmowego - 997, 112.

Niemal każdego miesiąca w Czechowicach-Dziedzicach dochodzi do podobnych oszustw. Ostatnimi czasy bardzo "popularne" stało się podszywanie pod bliskie osoby ofiar, którymi najczęściej są zwykłe osoby starsze i ufne wobec oszustów.

Źródło: KMP w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.