czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 listopada 2018
  • 6 grudnia 2018
  • wyświetleń: 2583

Transmisja sztuki "Antoniusz i Kleopatra" w MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

6 grudnia o godzinie 20.00 w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się transmisja sztuki "Antoniusz i Kleopatra" z Teatru Narodowego w Londynie.Wielka miłość i wielka polityka to splatające się wątki tego dzieła Williama Szekspira "Antoniusz i Kleopatra".
Dramatopisarz zachował podstawowe fakty historyczne, opierając się prawdopodobnie na źródłach starożytnych tłumaczonych na angielski, m.in. "Żywotach sławnych mężów" Plutarcha. Jak zwykle jednak miały one posłużyć do pokazania ludzkich namiętności i ich wpływu na losy jednostek i całych narodów. Kluczową postacią okaże się piękna królowa Kleopatra.

Cezar i jego zabójcy nie żyją (tę część historii Rzymu odmalował Szekspir w dramacie "Juliusz Cezar"). Rządy sprawuje jedyny ocalały, generał Marek Antoniusz, ale o władzę upomina się spadkobierca Cezara - Oktawian, wnuk siostry Juliusza i jego adoptowany syn. Tymczasem na pograniczu cesarstwa, w Egipcie, rozkwita romans Antoniusza i Kleopatry, który u Szekspira przybiera postać chorobliwego uzależnienia wojownika od miłości namiętnej królowej. W tragicznej walce między oddaniem i obowiązkiem obsesja staje się katalizatorem wojny. Chłodny Oktawian ma przewagę nad kochankami, w których wcielają się Ralph Fiennes i Sophie Okonedo.

Spektakl reżyseruje Simon Godwin, który w poprzednich latach stworzył transmitowane do kin w cyklu "NT Live" inscenizacje "Człowieka i nadczłowieka" (również z Ralphem Fiennesem), "Strategii gołych kawalerów" i "Wieczoru Trzech Króli".

Dramat (ok. 1606)
Spektakl z cyklu "National Theatre Live".
Przedstawienie z polskimi napisami. Czas trwania ok.: 220 minut.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w sekretariacie MDK.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt

aka / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj