czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 14 listopada 2018
  • wyświetleń: 3634

Nietrzeźwy mężczyzna uderzał w samochód, zatrzymała go straż

W poniedziałek wieczorem na ulicy Węglowej 33-letni mężczyzna uderzał w szybę samochodu. Sytuację zauważyli strażnicy miejscu, którzy zatrzymali nietrzeźwego mieszkańca Bielska-Białej.

Do zdarzenia doszło przed godziną 20.00. W rejonie kościoła Św. Barbary patrol SM zauważył mężczyznę, który wszedł na przejście dla pieszych, a następnie zaczął uderzać ręką w szybę pojazdu, podczas gdy kierujący pojazdem oczekiwał na zmianę świateł, z czerwonego na zielone.

- Gdy tylko funkcjonariusze zauważyli zaistniałą sytuację podjęli interwencję w stosunku do mężczyzny, którym okazał się to być 33-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Strażnicy musieli użyć środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających a także kajdanek - opisują zdarzenie mundurowi. Dodają, że od sprawcy wyczuwana była woń alkoholu, miał on również problemy z utrzymaniem równowagi.

Kierujący samochodem osobowym nie wnosił żądnych roszczeń w stosunku do sprawcy z uwagi, że nie doszło do uszkodzenia mienia. Z kolei z mieszkańcem Bielska-Białej patrol udał się do komendy straży miejskiej celem ustalenia danych osobowych. - Mężczyzna nie był wstanie wytłumaczyć swojego zachowania. Z uwagi, że nie było możliwości pozostawić mężczyzny pod opieką osób najbliższych został przewieziony do izby wytrzeźwień - przedstawiają interwencję strażnicy. Po przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 33-latek wydmuchał ponad dwa promile.

aka / czecho.pl, źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.