czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 listopada 2018
  • 24 listopada 2018
  • wyświetleń: 3270

Wystawa o kolei w MDK w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

W holu kina Świt jest prezentowana nowa wystawa. Została przygotowana w ubiegłym roku w Ratingen przez tamtejsze Muzeum Górnośląskie (Oberschlesischen Landesmuseum).

Wystawa, kolej
Wystawa o kolei w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach


Okazją były obchody dwóch rocznic 175 lecia: uruchomienia ruchu kolejowego w ramach działalności Towarzystwa Kolei Górnośląskiej w 1842 roku oraz Kolei Wrocławsko-(Świdnicko)-Świebodzickiej rok później. Wystawa wyjaśnia kontekst historyczny prężnego rozwoju dróg żelaznych na Śląsku, dawne towarzystwa kolejowe oraz wybrane, ważne węzły kolejowe. Wśród tych ostatnich stacja Dziedzice również znalazła swoje miejsce.

Wystawa ma charakter edukacyjny, tak że serdecznie zapraszamy do odwiedzin i poszerzenia lub też uzupełnienia wiedzy. Wystawa jest dostępna w godzinach pracy kina Świt do 30 listopada. Od 1 grudnia ekspozycja będzie prezentowana w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ligocie.

Współorganizatorami wystawy jest Izba Regionalna, Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic i Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj