czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 4 grudnia 2018
  • wyświetleń: 1621

Jak nie stracić na przesyłaniu funtów do Polski?

Materiał partnera:

Około 2,5 miliona Polaków przebywa obecnie na emigracji. Znaczna część z nich miesięczne zarobki w walucie regularnie przesyła do kraju. Robiąc to jednak przez konta bankowe, można wiele stracić.

silnet


Przesyłając na przykład funty z konta zagranicznego banku na konto polskie stratę może nam przynieść przede wszystkim:

  • niekorzystny kurs funta, ze względu na wysoki bankowy spread
  • opłata za przelew zagraniczny.


Sam kurs funta jest oczywiście zależny od wielu czynników gospodarczo-ekonomicznych, ale marża banku, czyli właśnie spread, może znacznie go zmienić na naszą niekorzyść. Im niższy spread tym dla nas lepiej, bo w przypadku sprzedaży waluty dostaniemy więcej złotówek, a w przypadku kupna - dostaniemy więcej waluty. Najniższe spready są w kantorach internetowych (kilka groszy na wymianie na przykład jednego funta) lub w platformie społecznościowej wymiany walut jak www.walutomat.pl/kursy-walut/gbp-pln/.

Przelew zagraniczny jest dość tani w banku tylko w przypadku przesyłu euro. Wtedy wysyłamy go systemem SEPA. Warunkiem jest wysłanie go do krajów, które należą do Europejskiego Obszaru Płatności. Za przesył euro SEPĄ zapłacimy mniej niż 10 zł. Jeśli jednak chcemy bankowo wysłać funty opłata za przelew w zależności od formy przelewu może wynieść nawet kilkaset złotych.

Jakie rozwiązanie transferowe jest więc najekonomiczniejsze dla naszego portfela? A zarazem wygodne i bezpieczne? Otóż, skoro spready są najniższe w kantorach internetowych, te umożliwiły także przesyłanie pieniędzy do nich i z nich poza granice kraju. Taką ofertę ma właśnie Walutomat.pl, który jest społecznościową platformą wymiany walut. W tym kantorze można nie tylko wymienić funty po bardzo korzystnym kursie (ustalanym przez samych użytkowników), ale właśnie od razu przesłać je do Polski lub do ponad 30 krajów na świecie. Stawki za przelewy międzynarodowe w tym serwisie kształtują się od 4 zł za euro i od 9 zł za pozostałe waluty.

To wydaje się najbardziej korzystną opcją wymiany i przesyłu waluty. Po co więc tracić pieniądze, które ciężko co miesiąc zarabiamy, skoro można z nich skorzystać w Polsce, nie tracąc na wymianie.