czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 grudnia 2018
  • wyświetleń: 2998

Rowerzysta miał 2,5 promila, jechał bez oświetlenia

Pijany rowerzysta bez oświetlenia poruszał się ulicą Sobieskiego. Podczas przejażdżki natknął się na patrol straży miejskiej, a cała sytuacja zakończyła się dla niego mandatami.

Reklama

Do zdarzenia doszło 4 grudnia po godzinie 17.00. Wtedy strażnicy miejscy, patrolujący ulicę Sobieskiego w Czechowicach-Dziedzicach, zauważyli rowerzystę bez wymaganego przepisami oświetlenia. Postanowili zatrzymać kierującego jednośladu do kontroli.

- Podczas legitymowania sprawcy wykroczenia, którego dopuścił się z art. 88 kodeksu wykroczeń, funkcjonariusz wyczuł woń alkoholu w wydychanym powietrzu. W celu sprawdzenia czy kierujący nie popełnił kolejnego wykroczenia, a mianowicie kierowanie rowerem będąc po użyciu alkoholu art 87&2 kodeksu wykroczeń na miejsce wezwany został patrol policji. Po zbadaniu na urządzeniu u mężczyzny stwierdzono 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - relacjonują strażnicy.

Funkcjonariusze na sprawcę za popełnione wykroczenia nałożyli mandaty karne.

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.