czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 grudnia 2018
  • wyświetleń: 7174

38-latek dewastował świątecznego Mikołaja na placu autobusowym

38-letni mężczyzna szarpał świąteczną instalację Mikołaja na placu autobusowym w Czechowicach-Dziedzicach. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Reklama

Mikołaj, ozdoba święta świąteczna
Instalacja Mikołaja na placu autobusowym · fot. czecho.pl


Kilka dni temu na placu autobusowym w centrum miasta została umieszczona ozdoba świąteczna w postaci świętego Mikołaja, która ma towarzyszyć oczekującym na autobus pasażerom, a także aby wprowadzić nas w atmosferę zbliżających się świąt.

- I tak w dniu 5 grudnia przed godziną 11.00 obserwator monitoringu zauważył mężczyznę, któremu najwyraźniej przeszkadzała figurka św. Mikołaja i postanowił ją dewastować, tzn. szarpać, przechylać - opisują sytuację strażnicy.

Na miejsce został wysłany patrol straży miejskiej, który zlokalizował sprawcę w rejonie jednego z barów na ulicy Towarowej. Mężczyznę ujęto i przewieziono do siedziby straży miejskiej, gdzie odtworzono nagranie. Jak się okazało z treści nagrania, 38-latek dopuścił się również wykroczenia polegającego na zanieczyszczeniu miejsca publicznego przy Placu Wolności.

- Ze sprawcą strażnicy przeprowadzili rozmowę dyscyplinującą dotyczącą figury św. Mikołaja, że jest to ozdoba mająca rolę demonstracyjną, a nie służy do zabawy. Na szczęście figurka nie ucierpiała - przedstawiają interwencję mundurowi.

Z uwagi na ujawnione wykroczenie z art 145 kodeksu wykroczeń strażnicy nałożyli na sprawcę mandat karny w wysokości 300 złotych. Mężczyzna przyznał się do popełnionego wykroczenia i oświadczył, że przyjmuje mandat. W momencie kiedy funkcjonariusz dał do podpisania blankiet, mężczyzna odmówił jego podpisania twierdząc, że ma takie prawo. Strażnik jak najbardziej poinformował mężczyznę o jego prawach i obowiązkach i skierowaniu wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Pszczynie.

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.