czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 grudnia 2018
  • 28 grudnia 2018
  • wyświetleń: 13171

[ZDJĘCIA] Pierwsza Gwiazdka w Czechowicach-Dziedzicach

22 grudnia, mimo niesprzyjającej aury, mieszkańcy Czechowic-Dziedzic spotkali się na placu Jana Pawła II, by złożyć sobie życzenia Bożonarodzeniowe. Okazją do tego spotkania było wydarzenie pn. "Pierwsza Gwiazdka".

Reklama

Pierwsza Gwiazdka w Czechowicach-Dziedzicach - 22.12.2018 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Impreza, oprócz świątecznej atmosfery, miała charakter charytatywny. Wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża prowadzili zbiórkę na zakup skrzynki życia z automatycznym defibrylatorem, która ma zostać zamontowana w publicznym miejscu miasta. To urządzenie, które ma podnieść bezpieczeństwo i zwiększyć szanse uratowania ludzkiego życia w przypadku jego zagrożenia. Uczestnicy imprezy składali także datki na operację małej Sary oraz na działalność Fundacji "Mam kota na punkcie psa".

W przededniu Świąt Bożego Narodzenia na rozstawionych stoiskach można było zakupić świąteczne dekoracje, bibeloty, produkty spożywcze i upominki.

Wystawiali się lokalni i przyjezdni rzemieślnicy i handlarze, prezentowały się kiermasze szkolne, lokalnych organizacji i artystów. Towarzyszyły temu występy szkolnych i przedszkolnych grup artystycznych oraz zespołów Kryptonim i Exodus. Zaprezentowały się między innymi Katolickie Przedszkole, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Orła Białego, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Ignacego Łukasiewicza i Szkoła Podstawowa nr 7 im. Kazimierza Wielkiego. Życzenia Bożonarodzeniowe wszystkim uczestnikom złożyli burmistrz Marian Błachut i przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny. Wykonawców zapowiadała Nina Nocoń, która w przerwach między występami prowadziła licytacje przedmiotów przekazanych na cele charytatywne. Organizatorzy składają podziękowania wszystkim darczyńcom i sponsorom, którzy przekazali fanty oraz wszystkim biorącym udział w licytacjach.

"Pierwsza Gwiazdka" odbyła się dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności.

Jej inicjatorami i głównymi organizatorami były restauracja "Kalendarium" i pizzeria "Pigallo". Organizację imprezy wsparły Gmina Czechowice-Dziedzice i Miejski Dom Kultury, a w jej realizację włączyło się liczne grono wolontariuszy. Taka formuła sprawia, że wydarzenie ma szansę wpisania się w kalendarz stałych wydarzeń kulturalnych Czechowic-Dziedzic.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.