czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 grudnia 2018
  • 3 stycznia 2019
  • wyświetleń: 1354

Bezpłatna infolinia dla osób bezdomnych pod numerem 987

Podczas zimy funkcjonować będzie bezpłatny, trzycyfrowy numer telefonu 987, pod którym można uzyskać informacje o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych na terenie województwa śląskiego.

Reklama

Uruchomiona została bezpłatna infolinia dla osób b


Na 987 można dzwonić z telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych. Z bezpłatnego numeru może skorzystać każdy, kto wie, że dana osoby potrzebuje pomocy, jak również każdy, kto zna miejsce przebywania osób bezdomnych. Kto najczęściej korzystał zeszłej zimy z infolinii?

- Dzwoniący to najczęściej osoby bezdomne, bezpośrednio zainteresowane pomocą. Odbieraliśmy także zgłoszenia od osób postronnych, które na przykład spotkały bezdomne osoby nocujące w klatkach schodowych, czy na przystankach autobusowych, a temperatury były niskie. Po takim zgłoszeniu zawiadamiamy straż miejską bądź policję, która podejmuje interwencję - tłumaczy Janusz Kulej, kierownik WCZK.

Z numeru 987 korzystali także pracownicy szpitali lub pogotowia ratunkowego pytając o możliwość umieszczenia w ośrodku pomocowym osoby bezdomnej, której wcześniej udzielono pomocy medycznej. Zdarzało się także, iż dzwonili mieszkańcy dowiadując się o pomoc socjalną dla osób będących w trudnej sytuacji materialnej - w tym przypadku podawane są adresy placówek ośrodków pomocy społecznej. Co ciekawe, dzwonią także osoby, które chcą pomóc oferując np. ubrania, środki czystości, pościel.

aka / czecho.pl

źródło: Urząd Wojewódzki

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.