Wiadomości

  • 23 grudnia 2018
  • wyświetleń: 3476

Jeszcze w tym roku remont przejścia do Szkoły Podstawowej nr 1?

Jest szansa, iż jeszcze w tym roku wykonany zostanie remont przejścia, z którego korzystają uczniowie idący do Szkoły Podstawowej nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach. Temat ten został podjęty na ostatniej sesji.

Mowa o łączniku ulic Lipowej i Chłopskiej, z kładką nad Potokiem Czechowickim. Podczas posiedzenia Rady Miejskiej na jego kiepski stan uwagę zwrócił radny Wojciech Leśny. Jak mówił, sprawa drobna, acz istotna, bo dotyczy bezpieczeństwa dzieci.

- Niestety chodnik doprowadzający do tej kładki jest lekko zawalony - zasygnalizował podczas posiedzenia radny PiS. Dodał również, że w okresie zimowym nikt nie zajmuje się utrzymaniem tego miejsca i w rezultacie zarówno chodnik, jak i mostek są wówczas oblodzone.

Z odpowiedzią radnemu pospieszył Paweł Mrowiec, zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic. - Temat przejścia został podjęty. Prawdopodobnie będzie jeszcze w tym roku wykonany, jeżeli wynagrodzenie kosztorysowe, które mamy z wykonawcą, to umożliwi - zapowiedział. Dodał, że nie mówi tego "na 100 procent", lecz na przeprowadzenie prac jest "duża szansa".

Oskar Piecuch / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.