Wiadomości

  • 25 grudnia 2006
  • wyświetleń: 2202

Maskotki dla młodych ofiar wypadków

Maskotki dla młodych ofiar wypadków


Często ofiarami nieszczęśliwych zdarzeń, które kończą się niewielkimi obrażeniami, a czasem – niestety – również poważnymi uszkodzeniami ciała są dzieci, często te najmłodsze. W samych wypadkach drogowych w Polsce rocznie uczestniczy ponad sześć tysięcy młodych osób, które nie przekroczyły wieku 14 lat.

Największy lęk u dzieci tuż po zdarzeniu często wywołuje sama wizyta u lekarza, badania, zastrzyki; zwłaszcza, kiedy towarzyszą temu tragiczne okoliczności i na tą chwilę pozostają bez opieki osób im najbliższych: rodziców, opiekunów.

Aby zmniejszyć strach wśród dzieci w takich chwilach, uczniowie III klasy Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pszczynie wystosowali apel i przeprowadzili akcję „Podaruj maskotki dla Jasia i Dorotki”. Z tą myślą, pomocy najmłodszym, zwrócili się do kadry pedagogicznej, która propozycję przyjęła z wielkim entuzjazmem. W akcję zbierania maskotek włączyli się również rodzice, najbardziej aktywni przynosili po kilka pluszaków, ale wielkiego serca nie można odmówić również tym, którzy przynieśli choćby jednego misia, a także czuwali nad organizacją całej akcji.

Maskotki, które ze względu na okres bożonarodzeniowy można śmiało nazwać „prezentami świątecznymi”, zostały przekazane Stacji Pogotowia Ratunkowego w Czechowicach-Dziedzicach, skąd trafią do karetek w naszym regionie.

smm / czecho.pl

Źródło: Głos Pszczyński

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.