Wiadomości

  • 6 stycznia 2019
  • wyświetleń: 1299

Kiedy warto podjąć decyzję o zmianie mieszkania?

Materiał partnera:

Na nowe mieszkanie decydujemy się najczęściej wtedy, gdy obecne lokum przestaje spełniać nasze oczekiwania - w wyniku zmian, jakie dzieją w się w naszym życiu, staje się zbyt ciasne lub przeciwnie - zbyt przestronne. Sprawdź, w jakich sytuacjach zmiana mieszkania będzie dla Ciebie korzystną decyzją.

silnet


Kupno mieszkania - kiedy rodzina się powiększaTo prawdopodobnie jeden z najczęstszych powodów, dla których zaczynamy szukać nowego lokum. Narodziny pierwszego, a także każdego kolejnego dziecka sprawiają, że potrzeby mieszkaniowe rodziny zwiększają się. W związku z tym wiele przyszłych rodziców decyduje się na sprzedaż mieszkania, jakie obecnie zajmują (lub zakończenie najmu) i kupno nowej nieruchomości.

Przyjmuje się, że optymalne mieszkanie dla pary z jednym dzieckiem powinno posiadać dwie sypialnie (dla rodziców oraz malucha) oraz pokój dzienny.

Nowe mieszkanie - kiedy rodzina się kurczyOczywistym jest, że rodzina z gromadką dzieci potrzebuje dużej przestrzeni. Kiedy pociechy dorastają i wynoszą się z rodzinnego domu, utrzymywanie pięciopokojowego mieszkania, w którym pozostali jedynie rodzice, może być po prostu nieopłacalne.

silnet
W momencie, gdy liczba domowników się zmniejsza, warto zastanowić się, czy sprzedaż obecnego i kupno mieszkania o mniejszym metrażu nie będzie dobrą decyzją finansową.


Kupno mieszkania - kiedy utrzymanie domu staje się zbyt uciążliweDom z własnym skrawkiem ziemi to nie zawsze jedynie radość, ale także duża ilość pracy. Sprzątanie dużej powierzchni, odśnieżanie, koszenie trawy czy grabienie liści to tylko kilka prac, jakie regularnie muszą wykonywać właściciele domów. W wyniku chorób, podeszłego wieku czy po prostu niewystarczającej ilości czasu zajęcia te mogą stawać się uciążliwe i coraz trudniejsze do wykonania.

W takiej sytuacji warto rozważyć sprzedaż nieruchomości i kupno mieszkania. Krok ten wiąże się nie tylko ze znacznym zmniejszeniem ilości codziennych obowiązków, ale często także z dużym zastrzykiem gotówki.
Myślisz, że przeprowadzka do miasta mogłaby być dla Ciebie dobrym wyborem? Koniecznie poznaj artykuł Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie i sprawdź, jakie mieszkania czekają na Ciebie w stolicy Małopolski.

Zmiana mieszkania - kiedy brakuje przestrzeniZdarza się, że ilość przedmiotów znajdujących się w mieszkaniu rośnie w szybkim tempie. Często zdarza się to w przypadku młodych par, których sytuacja finansowa stale się polepsza. W związku z coraz większą ilością pieniędzy regularnie decydują się oni na zakup nowych sprzętów czy mebli - w mieszkaniu powstaje kącik do ćwiczeń, biblioteczka, garderoba czy salon gier.

silnet
Przedmiotów przybywa, dostępne miejsce się kurczy, a w mieszkaniu zaczyna panować chaos. W takiej sytuacji dobrym pomysłem może być zmiana metrażu na większy.


Zakup mieszkania - kiedy lokalizacja staje się niewygodnaW decyzji o kupnie mieszkania kluczową rolę odgrywa zwykle lokalizacja. Zielone tereny w pobliżu nieruchomości mogą jednak z biegiem lat zamienić się w centrum handlowe lub osiedle. Wszechobecna cisza i spokój bezpowrotnie przeminą wraz z budową hałaśliwej drogi. Gdy tak się stanie, warto rozważyć kupno mieszkania w miejscu, którego lokalizacja jest bardziej komfortowa.

Na kupno nowego mieszkania decydujemy się z różnych powodów - finansowych, zawodowych czy osobistych. Dobrze przemyślana i zaplanowana zmiana może okazać się trafionym pomysłem - zarówno pod względem komfortu domowników, jak i pod względem finansowym.

Chcesz bez ryzyka dobrze wybrać mieszkanie, zmieścić się w budżecie i mieć wszystko w jednym miejscu? Będziesz zaskoczony, jakie to proste! Skorzystaj z narzędzia NAVIDOM!