czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 14 stycznia 2019
  • wyświetleń: 5836

Bielszczanie solidarni z Gdańskiem. Uczczono pamięć Pawła Adamowicza

Kilkaset osób uczciło pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Wśród uczestników spontanicznego wydarzenia na placu Bolesława Chrobrego w Bielsku-Białej byli m.in. prezydent tego miasta Jarosław Klimaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej Janusz Okrzesik, jego zastępca Przemysław Drabek i poseł Mirosław Suchoń.

Bielszczanie solidarni z Gdańskiem. Uczczono pamięć Pawła Adamowicza - 14.01.2019 · fot. bielsko.info


Wydarzenie pierwotnie miało być wiecem milczenia przeciwko przemocy, zorganizowanym spontaniczne po bestialskim ataku nożownika na Pawła Adamowicza w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niestety dziś po południu z Gdańska dotarły najgorsze informacje - prezydent jednego z największych polskich miast zmarł w szpitalu.

- Spotykamy się tutaj ponad podziałami. Wszyscy jesteśmy porażeni tym co się stało. Kiedy rano organizowaliśmy to wydarzenie, to wydawało się, że po prostu będziemy występować tu przeciwko mowie nienawiści, przeciwko przemocy. Tak naprawdę przeobraziło się to w spotkanie żałobne - mówiła Grażyna Staniszewska, współorganizatorka wydarzenia.

Loading...


- W zasadzie nie wiem co mam powiedzieć. Wszyscy wiemy co się wydarzyło i podczas czego. Przemoc nigdy nie jest żadnym rozwiązaniem i dlatego tu jesteśmy, żeby stanąć wszyscy razem, żeby uczcić pamięć prezydenta, który odszedł od nas i to w tak tragiczny sposób. Wszyscy powinniśmy wyciągnąć z tego lekcję - zaznaczył Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej.

Bielszczanie przynieśli ze sobą znicze, białe róże i czarno-białe zdjęcia Pawła Adamowicza. Kilkominutową chwilą milczenia uczczono tragiczną śmierć prezydenta Gdańska.

ab / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.