Wiadomości

  • 20 stycznia 2019
  • wyświetleń: 944

Ile można zaoszczędzić, wymieniając dolary w kantorze internetowym?

Materiał partnera:

Dolar amerykański to jedna z najpopularniejszych walut, stosowana jako środek płatniczy w wielu krajach na całym świecie. Dolarami posługują się nie tylko właściciele dużych firm, ale również turyści. Jeszcze jakiś czas temu dolary wymieniało się przede wszystkim w stacjonarnych kantorach lub w placówkach bankowych. Obecnie metody te są stosowane coraz rzadziej, ponieważ znacznie bardziej opłacalne jest korzystanie z kantorów internetowych. Jest to sposób tańszy i bezpieczniejszy niż tradycyjna wymiana waluty.

silnet


Jak skorzystać z kantoru internetowego?Kantory internetowe dbają o to, aby środki na kontach klientów były w pełni bezpieczne. Z tego właśnie względu konieczne jest zarejestrowanie w serwisie - zarejestrować mogą się zarówno osoby fizyczne, jak i firmy. W celu sfinalizowania procesu rejestracyjnego należy aktywować konto w serwisie, klikając w link, który przesyłany jest na podany w czasie rejestracji adres e-mail. W serwisie https://kantoronline.pl można też skorzystać z rejestracji skróconej, która pozwala na zapoznanie się z funkcjonalnością portalu, ale nie daje możliwości dokonywania transakcji.

Po rejestracji trzeba zalogować się do serwisu i dodać rachunki, tworząc w ten sposób wirtualne konta, na których można będzie obserwować stan swoich środków. Wówczas przelewy zasilające oraz zwrotne będą trafiać na rachunki w wybranych bankach. Kolejny krok to zasilenie konta oraz wymiana waluty. Jeśli jest taka potrzeba, to można również swobodnie wypłacać środki. Wszystko odbywa się oczywiście online.

Dlaczego w e-kantorze jest taniej?W kantorach internetowych można walutę wymienić znacznie taniej niż w tradycyjnych kantorach oraz w bankach, ponieważ mają one niższy spread. Spreadem nazywa się różnicę między ceną kupna a sprzedaży. Jest ona niższa w kantorze internetowym, ponieważ podmioty te stosują niższe marże - w zależności od kantoru spread może wynosić maksymalnie 6%. Oznacza to, że na jednej transakcji można sporo zaoszczędzić, a jeśli jest ich kilka bądź kilkanaście w ciągu roku, to oszczędności są jeszcze większe. Zobacz również nasz kolejny artykuł Jaki wpływ na cene złota ma kurs dolara?

Ponadto, korzystając z kantorów internetowych, można zaoszczędzić czas i koszty związane z dojazdem do stacjonarnej placówki. Niemniej istotne jest to, że e-kantory zapewniają bezpieczeństwo transakcji, a z ich usług można korzystać przez całą dobę.

Jak wypłacić środki?O tym, kiedy ma zostać dokonany zwrot wymienionych środków, decyduje klient, wybierając opcję przelewu zwrotnego. W tym celu należy wybrać odpowiednią opcję, np. przelew złotówkowy, przelew EURO lub przelew walutowy, np. we wspomnianych dolarach oraz innych walutach. W przypadku przelewu walutowego lub euro konieczne jest dokładne wypełnienie wszystkich pól formularza, w tym m.in. numeru rachunku odbiorcy.

Następnie klika się przycisk "Wypłać środki". Jeśli w formularzu są błędy, to należy je poprawić zgodnie z wyświetlającymi się komunikatami. Po zatwierdzeniu prawidłowo wypełnionego formularza należy jeszcze wpisać kod SMS, który został wysłany na numer podany podczas rejestracji. Wówczas przelew trafia do realizacji i wprowadzany jest do bankowości elektronicznej w ciągu maksymalnie 15 minut od złożenia zlecenia. Czas księgowania na wskazanym rachunku zawsze zależy od docelowego banku.