czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 6 lutego 2019
  • wyświetleń: 5191

Jak wybrać odpowiedni kołowrotek do wędki?

Artykuł sponsorowany:

Kołowrotek to, zaraz po wędce i przynęcie, jeden z najważniejszych atrybutów wędkarza. Od jego sprawności i dobrej jakości wykonania zależy, czy w kluczowym momencie będziemy w stanie poradzić sobie ze złowioną rybą. Z tego powodu powinniśmy przywiązywać dużą uwagę do tego, jaki kołowrotek chcemy kupić, niezależnie od tego, czy wybieramy się do sklepu stacjonarnego, czy planujemy zakup online.
 

1. Rodzaje kołowrotków do wędek
2. Cechy kołowrotków - na co zwrócić uwagę?

 
Rodzaje kołowrotków do wędekPodobnie jak w przypadku samych wędek, także i kołowrotki dzielimy na kilka różnych rodzajów. Możemy podzielić je ze względu na rodzaj szpuli: do wyboru mamy wariant ze szpulą stałą i z ruchomą. Z kolei te ze szpulą ruchomą dzielimy dodatkowo na muchowe i multiplikatory, służące do połowu metodą castingową. Innym podziałem może być umiejscowienie hamulca - kołowrotki posiadające go z przodu szpuli nazywamy kołowrotkami z hamulcem przednim, a te z hamulcem z tyłu kołowrotkami z hamulcem dolnym. Wybór odpowiedniego rodzaju zależy przede wszystkim od tego, jakie ryby nas interesują, a także w jaki sposób chcemy je łowić. Więcej na ten temat można znaleźć pod adresem https://wedkarz.pro/kolowrotki.
 

Cechy kołowrotków - na co zwrócić uwagę?Do najważniejszych cech kołowrotków, na które musimy zwrócić uwagę przy zakupie, zaliczają się:
wielkość;
  • waga;
  • pojemność i kształt szpuli;
  • typ hamulca;
  • ilość łożysk i wielkość przełożenia;
  • materiał, z którego kołowrotek został wykonany.


Jeżeli nie mamy pewności, jaki kołowrotek powinniśmy dobrać do swojej wędki i sposobu łowienia ryb, zawsze możemy poprosić o pomoc obsługę sklepu, zarówno w punkcie stacjonarnym jak i online, np. na https://wedkarz.pro/. Obeznany z wędkarstwem personel zdecydowanie ułatwi nam podjęcie tej decyzji. Dodatkowo, jeżeli podamy parametry pozostałego sprzętu wędkarskiego, z którego korzystamy, obsługa sklepu będzie w stanie dobrać kołowrotek idealny do zestawu, który już posiadamy, co przełoży się na bardziej efektywne łowienie ryb oraz nasze wędkarskie trofea.
 
Łowienie ryb to nie tylko sport, ale przede wszystkim świetny sposób na odcięcie się od codziennego zgiełku i poobcowanie z naturą. Jeżeli jednak zależy nam na tym, aby być w stanie złowić jak najwięcej ryb, musimy zadbać o sprzęt z którego korzystamy. Dobra wędka, kołowrotek i przynęty to absolutna podstawa, bez której nie będziemy w stanie cieszyć się kolejnymi zdobyczami. Im lepszej jakości i lepiej zgrany zestaw, tym nasze szanse na złapanie dużej sztuki stają się większe.