czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 6 lutego 2019
  • wyświetleń: 1102

Kupujemy okna - jak wybrać okna do domu?

Materiał partnera:

Wybór okien nie jest wyłącznie kwestią estetyki. Powinien uwzględniać także świadome gospodarowanie energią, ponieważ tylko najnowszej generacji okna zapewniają domownikom komfort termiczny bez konieczności płacenia wysokich rachunków za ogrzewanie. Jest to istotne tym bardziej, że obecnie modne są duże przeszklenia. Okna PCV oraz te aluminiowe świetnie się prezentują, powinny być jednak wyposażone w nowoczesne systemy izolacji cieplnej.

silnet


Okna dopasowane do domuW nowoczesnym budownictwie wciąż najmodniejsze pozostają geometryczne formy oraz stonowana kolorystyka. Wznoszone w tym stylu domy są pozbawione zdobień, natomiast ogromną wagę przykłada się w nich do detali. Jednym z nich są właśnie prawidłowo dobrane profile okienne. O ile w tradycyjnym domu najlepiej sprawdzają się modele drewniane, ewentualnie okna PCV, to jednak nowoczesna stylistyka stawia najczęściej na oprawy aluminiowe. Są one najbardziej minimalistyczne, pozwalają też na wstawienie dużych przeszkleń bez konieczności ich dodatkowego wspierania.

Aluminium jest wyjątkowo wytrzymałym materiałem. Nie ma potrzeby umieszczania szczeblin w oknach, można natomiast przeszklić niemal całą ścianę. Profil aluminiowy jest wąski, pozwala zatem na maksymalne nasłonecznienie wnętrza i naturalne połączenie go z tarasem oraz ogrodem. Co ciekawe, jeżeli kogoś interesuje skorzystanie z licznych zalet okien aluminiowych, ale jednocześnie chce zachować naturalny wygląd, możliwa jest ich produkcja w kolorze drewnopodobnym. To samo dotyczy okien PCV. Na życzenie klienta wykonuje się je w wybranym wariancie kolorystycznym. Wszystko po to, aby inwestor otrzymał profile idealnie dopasowane do swojego domu. Pod względem koloru nie trzeba zatem chodzić na kompromisy. Wystarczy wybrać adekwatny model profilu, a następnie określić, w jakiej barwie ma zostać wykonany.

Okna, które rozświetlą wnętrzaW niemal każdym wznoszonym obecnie domu priorytetem jest zachowanie wolnej przestrzeni. Poszczególne pomieszczenia łączą się ze sobą w sposób bardziej naturalny. To samo dotyczy granicy pomiędzy wnętrzem domu i ogrodem. Dobry efekt gwarantują duże okna PCV lub modele aluminiowe. Gwarantują one maksymalne rozświetlenie wnętrza, co należy obecnie do najmodniejszych trendów w budownictwie. Czasy małych okien minęły i nie zanosi się na ich powrót.

Współczesne aranżacja stawiają natomiast na duże szklane powierzchnie, nie tylko w salonie czy sypialni, ale także w pozostałych częściach domu. Niestety, drewniane okna niezbyt się sprawdzają w tworzeniu dużych przeszkleń. Tym bardziej, że naturalny surowiec wymaga regularnej konserwacji i różnie znosi zmienne warunki atmosferyczne. Z kolei materiały sztuczne, jak aluminium czy polichlorek winylu, są pod tym względem bardziej praktyczne. - Okna PCV nie bez powodu należą do najchętniej wybieranych przez polskich konsumentów. Są sporo tańsze od drewnianych, a do tego energooszczędne i łatwe do utrzymania w czystości - informuje przedstawiciel producenta okien Hensfort.

Okno dopasowane do pomieszczeniaCo ciekawe, okna PCV w jednym domu mogą się od siebie różnić. Oczywiście nie wyglądem zewnętrznym, warto zachować tu estetyczną konsekwencję. Jednak w kwestii wewnętrznych parametrów opłaca się dopasować okna do konkretnych pomieszczeń. Poszczególne z nich różnią się bowiem chociażby poziomem wilgotności, przeznaczeniem, stopniem nasłonecznienia czy narażeniem na hasał z zewnątrz. Znając swoje potrzeby, łatwiej dokonać trafnego wyboru. Wbrew pozorom, najdroższe czy najbardziej szczelne okna nie zawsze są strzałem w dziesiątkę.