czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 lutego 2019
  • 23 lutego 2019
  • wyświetleń: 3452

Międzynarodowy projekt biblioteki z Czechowic-Dziedzic

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Nowy cykl przedsięwzięć proponuje w tym roku czechowicka biblioteka. W partnerstwie z Centrum Kultury we Frydlancie nad Ostrawicą realizuje projekt pn.: "Między stronami. Polsko-czeskie promowanie kultury na pograniczu" / Mezi stranami. Polsko-česká propagace kultury v pohraničí".

Mędzynarodowy projekt biblioteki z Czechowic-Dziedzic - 02.2019 · fot. MBP Czechowice-Dziedzice


Założeniem projektu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do udziału w kulturze poprzez atrakcje przygotowane przez bibliotekę oraz czeskie centrum kultury. Cały projekt podzielony jest na dwa moduły. Jeden - adresowany jest do dzieci, drugi - do młodzieży. Wśród przedsięwzięć znalazły się: spotkania z pisarzami, warsztaty z bibliotekarzami, dyskusje, wystawy. Część spotkań zorganizowana będzie w Polsce, część w Czechach. Za nami część spotkań z udziałem poczytnych pisarzy, w których uczestniczyły dzieci - mówią bibliotekarze zaangażowani w projekt. Odwiedzili nas: Justyna Bednarek i Marianna Oklejak, które poprowadziły nie tylko prezentację swoich książek, ale i warsztaty skarpetkowe i etnograficzne. Przed uczestnikami jeszcze wiele atrakcji, w tym dużo zabawy i literackich wyzwań.

Wszystkie spotkania adresowane do młodzieży podzielone zostały na 5 tematów, do których dopasowano literaturę. To ważne zagadnienia - wolność, bunt, piękno, miłość i przyjaźń. Książki są dostępne w pierwszej kolejności dla uczestników projektu właśnie, ale gdy je przeczytają i zwrócą, są na bieżąco wypożyczane wszystkim czytelnikom. To najbardziej aktualne pozycje na młodzieżowym rynku wydawniczym. Dyskusje i warsztaty w bibliotece czechowickiej organizowane są co drugi miesiąc w piątki w godzinach 17.00-19.00. Pierwsze poprowadził podróżnik i reporter Tomek Michniewicz. Podczas kolejnego prowadzące - Elżbieta Krupa oraz Agnieszka Matuszyk - burzyły mury i rozmawiały z młodzieżą o buntownikach w życiu i kulturze. Przed nami jeszcze wiele atrakcyjnych tematów i spotkań. Półmetek projektu wciąż daje apetyt na więcej. Warto się spotkać.

Mikroprojekt pod nazwą "Między stronami. Polsko-czeskie promowanie kultury na pograniczu" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska - Polska 2014-2020 oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

Biblioteka

aka / czecho.pl
źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj