czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 stycznia 2007
  • wyświetleń: 1482

Angielski kierunek górników?

Reklama

Ważą się losy KWK Silesia w Czechowicach-Dziedzicach. Nie wiadomo jak długo kopalnia będzie jeszcze wydobywała węgiel i jaką formę prawną przybierze w najbliższym czasie, czy stanie się spółką pracowniczą. W tym samym czasie być może mamy do czynienia z kolejny wielkim exodusem z kraju w poszukiwaniu pracy, tym razem bohaterami są górnicy.

W czwartek autokarem z Katowic na wyspy brytyjskie wyruszuło 25 polskich górników, którzy również mieli problem z zatrudnieniem, bądź pracowali u naszych południowych sąsiadów. Pierwszy raz pod ziemię zjadą już w poniedziałek. Według szacunków na godzinę będą zarabiać 13,5 funta. Anglicy zapewniają, że jeśli te osoby się sprawdzą, to zatrudnią kolejnych Polaków. Być może nawet dziewięciuset!

Poza wysokimi zarobkami w Wielkiej Brytanii, Polacy mogą również oczekiwać dobrych warunków socjalnych i przede wszystkim duzo lepszych warunków pracy z wykorzystaniem nowoczesnej technologii i sprzętu.

new / czecho.pl

Źródło: Dziennik Zachodni

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.