czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 1 marca 2019
  • wyświetleń: 862

Faktoring dla firm - co to jest i dlaczego się opłaca?

Materiał partnera:

Faktoring to usługa, w której zewnętrzna jednostka nabywa wierzytelność i zajmuje się jego finansowaniem oraz zarządzaniem. Faktorant, czyli osoba sprzedająca dokument, otrzymuje w zamian za niego zapłatę. W zależności od umowy kwota ta może się różnić. Dzięki takiej współpracy, małe i średnie działalności mają szansę bez większych problemów, sprawnie zarządzać swoimi finansami.

silnet


Jak to działa?Faktoring jest szczególnie atrakcyjny dla małych i średnich firm, których efektywne działanie bywa uzależnione od szybkich zapłat za kolejne faktury. Dla przedsiębiorstwa skorzystanie z tej usługi oznaczać będzie poprawienie płynności finansowej, które wynika z przyspieszenia zapłaty za kolejne umowy. Sprzedaż danej wierzytelności sprawdzonemu i sumiennemu podmiotowi to pewność, że środki znajdą się na firmowym koncie znacznie szybciej niż zwykle. Monevia - w przeciwieństwie do większości innych spółek z branży - gwarantuje natychmiastową zapłatę całego rachunku. Tak, by dać gwarancję szybkiego i bezpiecznego przelewu.

A jak to wygląda w praktyce? Bardzo prosto. Specjalistyczna instytucja odkupuje faktury od swojego klienta, a potem przekazuje na jego konto gotówkę - należność wynikającą z umowy z kontrahentem. Za usługi pobierane jest wynagrodzenie, najczęściej w postaci prowizji. Warto zdecydować się na współpracę z podmiotem doświadczonym, godnym zaufania i takim, które w sposób przejrzysty określa warunki umowy. Monevia to firma o ugruntowanej pozycji w sektorze bieżącej kooperacji z mikro-, małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Do pracy z klientem wykorzystuje nowe technologie. Wszystkie należności obsługiwane są za pośrednictwem specjalnej, wirtualnej platformy.

Daj sobie pomóc!Firma faktoringowa ma za zadanie dostarczyć mikro-, małym i średnim przedsiębiorcom bieżącego wspomagania, które - wpierając ich płynność finansową - pozwoli na bezawaryjne funkcjonowanie. Taka współpraca często pozwala uniknąć kredytu i eliminuje ryzyko utraty niezawodności w obrocie pieniędzmi. Od tej chwili żadna nieopłacona jeszcze suma nie będzie obciążać niepotrzebnie budżetu działalności. Wszystkie należności natychmiast po podjęciu współpracy z faktorem znajdą się na rachunku i umożliwią dogodne zarządzanie biznesem.

Nic dziwnego, że z roku na roku usługa ta cieszy się coraz większą popularnością. Potwierdzają to płynące z rynku dane. A to dlatego, że pozwala ona wybrnąć z kłopotów pieniężnych. Zamiast kredytu czy pożyczki wystarczy sprawnie pozyskiwać pieniądze ze swoich rachunków. Gwarantuje to poprawę płynności finansowej, stały dopływ kapitału obrotowego, szybki dostęp do środków i, co ważne, jest dostępne także dla małych firm, które mogą mieć problem z wypracowaniem zdolności kredytowej.