czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 20 marca 2019
  • wyświetleń: 1762

Jak wybrać zwierzątko domowe?

Materiał partnera:

Zwierzęta domowe mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Wnoszą do domu i do naszego życia mnóstwo miłości i radości. Jednak decyzja o przyjęciu zwierzaka pod swój dach musi być starannie przemyślana.

silnet


Zwierzę to nie zabawka. Gdy się znudzi, nie można się go pozbyć, oddać przypadkowej osobie, a tym bardziej wyrzucić. Niektóre zwierzęta domowe żyją krótko (np. chomik około 2 lat), ale z psem czy z kotem będziemy związani przez kilkanaście lat. Trzeba się więc zastanowić, czy będziemy w stanie podjąć się opieki nad zwierzęciem przez ten czas, czy mamy odpowiednie warunki mieszkaniowe, czy dysponujemy odpowiednim budżetem oraz czy mamy wystarczającą ilość czasu wolnego, by poświęcić go pupilowi.

Najmniej uwagi potrzebują rybki w akwarium. Bardziej wymagające są gryzonie - chomiki, myszki, świnki morskie. Zdecydowanie więcej uwagi i czasu musimy poświęcić kotom, a najbardziej wymagające są psy, trzeba im poświęcić co najmniej dwie godziny dziennie.

Nowe obowiązkiPosiadanie zwierzęcia to przyjemność i radość, ale to również dodatkowe obowiązki. Zwierzę należy regularnie karmić, w przypadku kota dbać o czystość kuwety, pies wymaga kilku spacerów dziennie. Trzeba też pamiętać o zabiegach pielęgnacyjnych (kąpiel, szczotkowanie sierści, obcinanie pazurków) oraz o rutynowych wizytach u weterynarza.

Wybierając zwierzę domowe warto poznać zdanie wszystkich członków rodziny. Trzeba też przeanalizować swój styl życia, zastanowić się, kto z domowników będzie się zajmował zwierzęciem. Nie ulegajmy zbyt szybko namowom dzieci, które pragną mieć pieska, a potem obowiązek wyprowadzania go na spacery spada na rodziców, którzy i tak mają mnóstwo innych obowiązków.

Zastanówmy się, co zrobimy ze zwierzęciem w czasie ewentualnych wyjazdów na wakacje czy na weekendy, czy będzie miał kto zająć się w tym czasie naszym pupilem. Dla rodziny, która często wyjeżdża trudno jest wybrać odpowiednie zwierzątko domowe, gdyż każde zwierzę wymaga poświęcenia i uwagi.

Wybierając każde zwierzę trzeba pamiętać o zdrowym żywieniu swego pupila. Dotyczy to zwłaszcza psów i kotów. Zwierzę każdego dnia musi otrzymywać pełnowartościową karmę. Najlepiej kupować ją u weterynarza albo w sklepie zoologicznym.

Można wybrać też sklep zoologiczny online. Zakupy w takim sklepie są niezwykle szybkie i proste. Sklepy zoologiczne online są bardzo dobrze wyposażone. Kupimy tam wszystko, czego potrzebuje nasz pupil.