czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 26 marca 2019
  • wyświetleń: 651

Jak ubezpieczyć samochód typu van i nie przepłacić?

Materiał partnera:

Polskie towarzystwa ubezpieczeniowe zazwyczaj nakładają horrendalne składki ubezpieczeniowe dla samochodów innych niż osobowe. Kategorią pojazdów obciążonych wysokimi opłatami są właśnie małe samochody dostawcze. Zdarza się, że ich właściciele rezygnują z zakupu innych polis niż obowiązkowe OC, ponieważ już wykup OC znacznie nadwyręża budżet, jaki mogą przeznaczyć na ten cel. Dlatego warto zapoznać się z ofertami zagranicznych ubezpieczycieli, którzy oferują dobre warunki ochrony za stosunkowo niską cenę.

silnet


Obowiązkowe OC + polisy dodatkoweBez ważnej polisy OC nie wyjedziemy na ulicę, bo tak stanowi prawo. Każdy kierowca jest zobligowany do jej posiadania, lecz to gdzie należy się w nią zaopatrzy nie zostało z góry narzucone. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby ubezpieczyć się w zagranicznym towarzystwie ubezpieczeniowym. 

Brytyjskie ubezpieczenie od Insurance Factory dla pojazdów typu van można nabyć w wersji podstawowej (oferujące jedynie polisę OC) lub w wersji rozszerzonej (zawierającej cały pakiet ochrony, wraz z AC i Assistance). Zakup specjalistycznego pakietu jest bardziej opłacalny, niż kupowanie każdego rodzaju polis z osobna. 

Oczywiście pakiet dla dostawczaków nie jest typowym pakietem, lecz dostosowanym do potrzeb właścicieli tego typu pojazdów i specyfiki ich pracy. Dlatego właściciele Van Insurance mogą liczyć na samochód zastępczy, gdy ich pojazd odmówi posłuszeństwa, tak aby mogli zachować ciągłość pracy, jak również na ochronę przewożonego towaru, by uniknąć finansowych konsekwencji w razie jego utraty lub zniszczenia.

Więcej na temat pakietu ubezpieczeń dedykowanego vanom przeczytasz tutaj: https://www.insurancefactory.co.uk/van-insurance.  

Dla kogo ubezpieczenie dla vana?Zakup kompleksowej ochrony dla mini dostawczaka jest polecany wszystkim, bez względu na to, w jaki sposób wykorzystują pojazd. Naprawy tego typu samochodów są bardzo drogie i czasem ciężko jest wygospodarować wolne środki na ten cel. 

Niezwykle problematyczna jest sytuacja, gdy to my byliśmy sprawcami wypadku. Nie stanowi ona problemu dla brytyjskiego ubezpieczyciela, który gwarantuje wypłatę środków nawet wtedy, gdy spowodowaliśmy kolizję. Towarzystwo ubezpieczeniowe wyciąga pomocną dłoń również do poszkodowanych w wypadku, wypłacając im odpowiednio wysokie odszkodowanie. Oczywiście można też liczyć na zniżki za bezkolizyjną jazdę.