czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 4273

Kilkanaście interwencji w weekend wobec osób spożywających alkohol

Aż kilkanaście razy podczas minionego weekendu interweniowali strażnicy miejscy w stosunku do osób spożywających alkohol w miejscach niedozwolonych.

W piątek około godziny 18.30 dyżurny odebrał zgłoszenie o grupie osób spożywającej alkohol w rejonie bloku przy ul. Niepodległości. Na miejscu patrol ukarał jedną osobę mandatem karnym, natomiast przeciwko dwóm kolejnym zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Pszczynie.

Godzinę później na placu autobusowym przy ul. Niepodległości obserwator monitoringu zauważył śpiącego w wiacie mężczyznę. Po przybyciu na miejsce patrol stwierdził, iż osoba nie jest w stanie o własnych siłach wrócić do domu. Strażnicy chcąc pomóc mieszkańcowi naszej gminy skontaktowali się z jego ojcem, lecz odmówił on przyjęcia syna. W związku z powyższym mężczyzna został opiekuńczo przewieziony do OPPA w Bielsku - Białej.

Podsumowując straż miejska przypomina o obowiązującym zakazie spożywania alkoholu w miejscach niewyznaczonych, gdyż jest to wykroczeniem z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

aka / czecho.pl, źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.