czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 stycznia 2007
  • wyświetleń: 1212

Czechowickie pomniki przyrody

Reklama

Urząd Miejski w Czechowicach – Dziedzicach wydał niezwykle piękną i wartosciową broszurę pod tytułem Pomniki przyrody gminy Czechowice–Dziedzice. Samo położenie gminy jest ciekawe, gdyż leży ona na styku dwóch jednostek fizyczno–geograficznych. Pierwszą reprezentuje Dolina Górnej Wisły, a drugą Pogórze Śląskie, które jest mezoregionem Pogórza Zachodniobeskidzkiego.

Gabriela Partyka jedna z pomysłodawczyń publikacji mówi, że w gminie Czechowice–Dziedzice występują liczne obiekty o podniesionych walorach przyrodniczych, a niewątpliwie takimi obiektami są drzewa pomnikowe. Jest ich 9, w tym 8 drzew pojedyńczych i 1 aleja złożona z lip drobnolistnych. Ta publikacja prezentuje najstarsze i najokazalsze drzewa pomnikowe.

W broszurce podziwiamy ładne zdjęcia dębów szypułkowych i lip drobnolistnych, które wykonał Marek Kwaśny – na co dzień Przewodniczący Rady Gminy Czechowice – Dziedzice. Podobają się zwłaszcza zdjęcia alei lip przy ul. Kopernika, dąb przy ul. Ochodzkiej i dąb sfotografowany o zachodzie słońca na terenie cmentarza w Ligocie.

Publikacja kolportowana jest głównie na terenie szkół i bibliotek na terenie gminy Czechowice – Dziedzice.

Starostwo Powiatowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.