czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 stycznia 2007
  • wyświetleń: 1007

Przed nami pogodowa huśtawka

Reklama

Miniony weekend upłynął pod znakiem obfitych opadów śniegu. Ten, który cieszył narciarzy, w równym stopniu zmartwił kierowców. Tylko w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin w regionie spadło ponad 20 cm białego puchu. Nie powinniśmy się jednak przyzwyczajać do zimowej aury.

Nadchodzący tydzień będzie bardzo urozmaicony pod względem zjawisk atmosferycznych. - mówi Adam Skowroński z www.stacjameteo.com. - Wystąpią opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu, czasami wyjrzy słońce. Na pewno nie najlepiej będą czuli się meteoropaci.

Według synoptyków czeka nas prawdziwa huśtwka temperatur od +4 do -9 stopni. Również wiatr nie będzie spokojny, jego prędkość średnia nie przekroczy 30 km/h, ale w porywach może dochodzić nawet do 70-80 km/h. Dodatkowe opady i gołoledź będą sprawiać wiele problemów kierowcom, który zdecydują się wyruszyć w trasę.

Początek tygodnia ma być ciepły, jednak w miarę upływu dni temperatura znów będzie spadać. Meteorolodzy podkreślają, że przyszła sobota i niedziela mogą nas przywitać dziesięciostopniowym mrozem.

new / czecho.pl

Źródło: www.stacjameteo.com

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.