Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 maja 2019
  • wyświetleń: 4051

eTwinning w SP6: polsko-niemiecka współpraca młodzieży

W maju pod hasłem "Europejska społeczność szkolna" podsumowaliśmy w naszej szkole tegoroczną międzynarodową współpracę. Przygoda z eTwinning kontynuowana jest w dwóch ciekawych projektach " Kreative Praxis mit Deutsch WortWolken" i "Postkartenaustausch", w których bierze udział 25 uczniów z klas 7 i 8.

eTwinning w SP6: polsko-niemiecka współpraca młodzieży - 05.2019 · fot. Ewa Dobija


Kreatywna praktyka z "chmurami wyrazów" po niemiecku umożliwiła uczniom kl. 8c poznanie praktycznego zastosowania programu wordart i padletu w interaktywnych zadaniach wykonywanych na platformie TwinSpace we współpracy ze szkołami z Włoch, Czech i Słowacji. Krajoznawstwo, prezentacja klas, konkurs na logo projektu, projektowanie domu, tworzenie mini-utworów literackich "Elfchen" oraz pokaz mody to tematy, które urozmaiciły nasze lekcje i dały uczestnikom projektu możliwość nauki języków w praktyczny i nieszablonowy sposób.

Drugi projekt jest realizowany poprzez wymianę samodzielnie wykonanych kartek z okazji świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy, na zakończenie roku szkolnego i przywitanie wakacji. Połączył on ze sobą 9 szkół z Polski, Włoch, Słowenii, Turcji, Węgier, Czech i Portugalii. Już wkrótce oba projekty będą finalizowanie i uczniowie będą mogli uzyskać certyfikaty potwierdzające ich kompetencje oraz nabyte doświadczenie w pracy na międzynarodowych platformach edukacyjnych.

eTwinning wzbogaca nasze lekcje i podkreśla rolę języków obcych w procesie kształcenia. Umożliwia naszym uczniom zdobycie wiedzy informatycznej, otwiera przestrzeń do szerszego spojrzenia na świat. Ogromną zaletą udziału w projektach jest doświadczenie społeczne, otwartość, nowe inspiracje jakie niosą ze sobą międzynarodowe aktywności.

W czerwcu grupa 13 uczniów będzie mieć szansę na sprawdzenie językowych umiejętności w projekcie " Poznaj kim jestem !" podczas pobytu w Poczdamie, gdzie przez 4 dni będziemy uczestniczyć w arsztatach współpracując z uczniami szkoły berlińskiej. Projekt prowadzony jest w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Warto zachęcać do międzynarodowych działań również poprzez organizowanie "Europejskiej Kawiarenki", tworzenie projektów plastycznych, które mają duże walory edukacyjne.

Efekty pracy w dziennikach projektów eTwinning:


Koordynator
Ewa Dobija

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.