czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 18 czerwca 2019
  • wyświetleń: 2641

3 pomysły na niecodzienny prezent z okazji Dnia Ojca

Artykuł sponsorowany:

Dzień Ojca zbliża się wielkimi krokami, a ty wciąż nie masz pomysłu na prezent dla ukochanego rodzica? Oto 3 oryginalne propozycje na niecodzienny podarunek dla taty.

Dzień Ojca to święto absolutnie wyjątkowe. To chwila, w której możemy - a wręcz powinniśmy! - podziękować ukochanemu tacie za trud wychowania. W jaki sposób tego dokonać? Oczywiście za pomocą prezentu. Co zatem podarować ukochanemu rodzicowi? Przede wszystkim coś oryginalnego i nietuzinkowego, na przykład... wyjątkowe przeżycia. Podarowanie takowych umożliwiają vouchery dostępne na stronie Katalogu Marzeń - Prezenty na Dzień Ojca. Jeśli nie wiesz, którą atrakcję wybrać dla taty, poniżej opisujemy 3 wybrane pomysły na prezent z okazji Dnia Ojca.

Off Road 4x4 - prezent dla taty motomaniaka

Off Road 4x4 to propozycja, która przypadnie do gustu wszystkim ojcom kochającym motoryzację, przygodę czy po prostu spragnionym dawki adrenaliny. Czym zatem jest off road? Sam zwrot oznacza dosłownie "poza drogą". W praktyce opisywany rodzaj sportu polega na jeździe po nieutwardzonym gruncie. Chociaż zdecydowana większość osób kojarzy off road głównie z samochodami terenowymi, to jednak w praktyce może być on uprawiany także na innego typu pojazdach np. quadach, motocyklach crossowych czy nawet skuterach śnieżnych. Co ciekawe, istnieje kilka rodzajów opisywanego sportu. Off road dzieli się bowiem na przeprawowy, rock crawling, cross country oraz turystykę off road określaną także mianem turystyki 4x4.

katalog marzen qoqo


Off road przeprawowy to pokonywanie tras pełnych różnego typu przeszkód takich jak np. doły błotne, rzeki czy po prostu strome podjazdy. Rock crawling polega na precyzyjnej jeździe po bardzo wymagającej trasie. Jego odwrotnością jest natomiast cross country będący rodzajem rajdu szybkościowego. A turystyka off road? To po prostu podróż terenowym autem po bezdrożach.

Kupując voucher na jazdę off road 4x4 nabywamy zatem przejażdżkę terenowym autem 4x4 po specjalnie przygotowany torze bądź też w terenie. No dobrze, ale co zrobić w przypadku, gdy tata jeszcze nigdy wcześniej nie uprawiał opisanego sportu? Bez obaw! W cenę voucheru wliczona jest opieka instruktora, który zapozna ukochanego rodzica ze specyfiką prowadzenia samochodu stworzonego z myślą o off roadzie.

Jazda quadem - prezent dla taty lubiącego wyzwania

A jeśli już o emocjach mowa, to innym, równie godnym polecenia prezentem z okazji Dnia Ojca może okazać się voucher na jazdę quadem. Ten rodzaj przeżycia przypadnie do gustu tatom mającym w sobie żyłkę odkrywcy i podróżnika. Quady - w odróżnieniu od samochodów - pozwalają na penetrację terenu, do którego nie dojedzie żadne auto, nawet to stworzone z myślą o off roadzie. No dobrze, ale czym tak naprawdę są opisywane quady?

katalog marzen qoqo


Quady - określane również mianem wszędołazów, czterokołowców, trójkołowców bądź też ATV - to pojazdy wyposażone w dwu- lub też czterosuwowy silnik. Ich konstrukcja umożliwia bezproblemowe pokonywanie różnego rodzaju przeszkód takich jak na przykład błotniste odcinki drogi, piaszczyste wzgórza czy nawet rzeki. Jak to możliwe? Tajemnica skuteczności quadów leży w oponach o obniżonym ciśnieniu oraz kierownicy typu motocyklowego.

Voucher na jazdę quadem to możliwość przejażdżki pojazdem najwyżej klasy po specjalnie dostosowanym do tego torze. Naturalnie w cenę opisywanego vouchera wliczona została opieka instruktora. Jeśli więc pragniesz podarować tacie niezapomniane emocje idące w parze z możliwością obcowania z dziką naturą, to voucher na jazdę quadem może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Wizyta na strzelnicy - prezent dla ojca kochającego mocne wrażenia

Na samym końcu propozycja dla wszystkich ojców, którzy doceniają niecodzienne przeżycia. Wizyta na strzelnicy to możliwość poznania różnych modeli broni - od historycznej, po myśliwską i sportową. Dlaczego wizyta na strzelnicy może okazać się dobrym pomysłem na prezent? Niech świadczy o tym fakt, że strzelanie staje się coraz bardziej popularne. W Polsce możemy znaleźć ponad 125 strzelnic, które przyciągają coraz większą liczbę miłośników broni. Co ciekawe, do celnego strzelania nie jest potrzebny nam sokoli wzrok. Na strzelnicy liczą się odpowiednie przygotowanie, opanowanie i spokój. Dlaczego właśnie one? Około 90% niecelnych strzałów popełnianych jest przez tzw. zerwanie strzału. Dlatego język spustowy powinno ściągać się płynnie i bez pośpiechu, aby strzelec nie stracił kontroli nad bronią.

wizyta na strzelnicy


Brzmi banalnie prosto, prawda? Na strzelnicy nie trzeba mieć więc nadzwyczajnych umiejętności. To rozrywka dostępna dla każdego, kto chce doświadczać nowych rzeczy oraz zdobyć przy tym przydatną wiedzę. Voucher na strzelnicę to możliwość bliższego poznania wielu fascynujących modeli broni. Oczywiście to także świetny trening opanowania oraz precyzji. Mimo błędnego skojarzenia z przemocą, strzelectwo przynosi relaks i pozwala oderwać się od biegnącego świata. Dlaczego więc nie podarować odrobiny relaksu swojemu tacie?

Sprawdź wszystkie propozycje na prezent dla taty.