Wiadomości

  • 19 czerwca 2019
  • wyświetleń: 9578

Wielki sukces Młodzieżowej Orkiestry Dętej MDK

Wielki sukces Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach! Nasza orkiestra zdobyła Puchar Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego festiwalu Złota Lira 2019.

Sukces Młodzieżowej Orkiestry Dętej MDK - 06.2019 · fot. MDK Czechowice-Dziedzice


Za nami brawurowy koncert finałowy XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych Złota Lira w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Emocje i aplauz były takie jak na koncertach gwiazd popu i rocka. Bo, jak zauważyli jurorzy, kiedyś orkiestry dęte grały jedynie polki, walczyki, marsze, towarzyszyły ludziom w podniosłych uroczystościach, naturalnie w tych najsmutniejszych, jak pogrzeby. A dzisiaj? Chętnie wykonują rozrywkę, jazz, piosenki z list przebojów.

Tak było w Rybniku podczas 28. edycji Złotej Liry, w której uczestniczyło 14 orkiestr dętych z Rosji, Czech, Słowacji, Węgier, Litwy, Rumunii i Polski oraz 16 zespołów mażoretek.

Jury w składzie: Alojzy Kopoczek - przewodniczący (Polska), Adam Hudec (Słowacja), Petr Ciba (Czechy), Tadeusz Folwarczny (Niemcy), Jorgos Minas (Grecja), Remenyi Laszlo (Węgry), Georg Weiss (Szwajcaria/Polska), Marian Wolny (Polska) na posiedzeniu w dniu 15 czerwca 2019 roku postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Złote Pasmo "SUMMA CUM LAUDE" i Grand Prix Festiwalu Puchar Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Złotą Lirę 2019 otrzymuje:
Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, dyrygent Tomasz Janusz (93,13 punktu).

Wyróżnienie specjalne Jury:
Dyplom Uznania oraz statuetkę "ZŁOTEJ LIRY" za profesjonalne dyrygenckie wykonanie programu konkursowego dla najlepszego dyrygenta festiwalu otrzymał:
Tomasz Janusz - Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach

Wyróżnienie specjalne Jury: Dyplom Uznania otrzymuje:
Marta Wajdzik - Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach za wykonanie partii solowej na saksofonie altowym w utworze "The Incredibles" - kompozytor Michael Giacchino, aranżer Takashi Hoshide.

aka / czecho.pl

źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj